Valdība lems par dīkstāves pabalstu pašnodarbinātajiem, autoratlīdzību saņēmējiem un mikrouzņēmumu darbiniekiem

Pievienot komentāru
Valdība lems par dīkstāves pabalstu pašnodarbinātajiem, autoratlīdzību saņēmējiem un mikrouzņēmumu darbiniekiem
EDIJS PALĒNS, LETA

Ministru kabinets rīt, 31. martā, lems par dīkstāves atbalstu pašnodarbinātajiem, autoratlīdzību saņēmējiem un mikrouzņēmumu darbiniekiem, šodien pēc valdību veidojošo partiju sadarbības sanāksmes sēdes sacīja premjerministrs Krišjānis Kariņš (JKP).

Kariņš akcentēja, ka šodien sākas trešā nedēļa ārkārtas situācijā. “Varbūt viens otrs satraucas, kā ir, vienam otram ir neērtības. Mēs esam milzu cīņā, lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā,” uzsvēra valdības vadītājs, paužot viedokli, ka valdība līdz šim darījusi un darīs visu, lai pasargātu cilvēku veselību.

Pieņemot dažādus ierobežojumus, valdība domā arī par ekonomisko seku atslogošanu, akcentēja premjers, atgādinot, ka svētdien pieņemti papildu ierobežojumi, lai lauztu Covid-19 pārnešanas ķēdi, ieviešot “Divi un divi” principu.

Kariņš solīja turpināt politisko diskusiju, kā nākt pretim un palīdzēt sabiedrībai un ekonomikai.

Koalīcija vienojās rīt valdībā skatīt risinājumu par dīkstāves pabalstu izmaksu arī pašnodarbinātajiem, autoratlīdzību saņēmējiem un mikrouzņēmumu darbiniekiem.

Tāpat koalīcija vienojās par reglamentu, kā turpmāk uz sēdēm varētu sanākt parlaments. Visticamāk, jau ceturtdien parlaments varētu sanākt uz sēdi, deputātiem pulcējoties dažādās telpās.

Kā vēstīts, finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) pagājušajā nedēļā skaidroja, ka tiek meklēts risinājums sociāli mazāk aizsargāto darba ņēmēju atbalstam Covid-19 radītās krīzes laikā.

Vaicāts, vai dīkstāves pabalstus varēs saņemt arī, piemēram, mikrouzņēmumos strādājošie, Reirs atzina, ka šajā krīzē vairāk nekā 200 000 darba ņēmēju ir bez sociālā nodrošinājuma, tāpēc tiks vērtēts, kā palīdzēt visiem. Tomēr valdībā līdz šim atbalstītais dīkstāves pabalstu regulējums attiecas uz to darba ņēmēju loku, kuru darba devēji maksājuši visus nodokļus.

“Mēs izvērtēsim visas kategorijas – pašnodarbinātos, autoratlīdzību saņēmējus, mikrouzņēmumus. Bet pirmais signāls tika dots tiem, kas pelna naudu valsts budžetā, maksā lielas algas darbiniekiem, kā arī tiem, kuri veic lielus ieguldījumus infrastruktūrā vai pamatlīdzekļos,” stāstīja Reirs.

Aizvadītajā nedēļā finanšu ministrs uzsvēra, ka Labklājības ministrija (LM) sākusi darbu, lai risinātu jautājumu ar atbalstu 200 000 sociāli mazāk nodrošinātajiem, jo viņu nodokļos nomaksātās summas ir mazas. Patlaban tiek izstrādāts regulējums, lai šai darba ņēmēju kategorijai nodrošinātu iztikas līdzekļus, viņš teica.

“Aicinām necelt paniku par šīm lietām. Palīdzēsim visiem. Tiem, kas nekvalificēsies [dīkstāves pabalsta saņemšanai] no LM saņems universālu pabalstu,” uzsvēra Reirs.