Valdība apstiprina plaši kritizēto nodokļu reformu! Eksperti neko labu nesaka

Komentāri

Valdība otrdien, 9. maijā, apstiprinājusi pretrunīgi vērtēto nodokļu reformu, kas sola samazināt maksājumu slogu iedzīvotājiem, taču rada bažas par valsts budžeta ieņēmumu būtisku kritumu. Finanšu eksperti brīdina, ka ministri patiesībā staigā “pa plānu ledu”, kas var apdraudēt valsts stabilitāti.

Līdz ar partijas “Vienotība” piekāpšanos premjerministra Māra Kučinska partijai ZZS zuda pēdējie politiskie šķēršļi, kas apturētu plānotās nodokļu reformas pirmā posma apstiprināšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Fiskālo disciplīnu atbildīgie eksperti gan pauž kritiku un norāda, ka sabiedrībai apsolītā nodokļu samazināšana ir nekas vairāk kā vien politiska avantūra.

Eksperti netic Danas Reiznieces-Ozolas ekonomiskajam solītajam par 4% izaugsmi, bet redz riskus valsts budžeta ieņēmumu kritumam. Par nodokļu reformu šaubās arī Latvijas Banka, kas sākotnēji bija tās autore.

Vairums šo jautājumu ir politisko kompromisu rezultāts. Tagad Finanšu ministrijai dots uzdevums reformu, kas paredz vairāku nodokļu samazināšanu un neapliekamā minimuma palielināšanu, ielikt likumprojektos, kurus vasarā skatīs Saeima.

VID sistēmu pielāgošana plānotajai nodokļu reformai varētu aizņemt vairākus mēnešus

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl