Vājais Krievijas rublis Latvijas ekonomikai nodarīs daudz lielākas problēmas kā sankciju karš

Komentāri

Vājais Krievijas rublis Latvijas ekonomikai nodarīs daudz lielākas problēmas kā sankciju karš un, visticamāk,  Ventspils zivs konservu ražotnes slēgšana nebūs pēdējā. Problēmas varētu būt  Latvijas eksportētājiem, kas darbojas tekstila, farmācijas un citos biznesos, kuru pamatā  ir  eiro valūtā saražoto preču pārdošana Krievijas veikalos par  devalvēto rubļu vērtību.

Ekonomisti norāda, ka ziņa, par to, ka Krievijas rubļa dēļ ir apturēta zivju konservu ražotnes darbība, ir likumsakarīga.  Šajā nozarē  koncentrācija uz eksportu ir augstāka kā citur.

Lai arī dati liecina, ka  konservētu un sagatavotu zivju tirgi ir vairāki, joprojām katra ceturtā konservu kārba nonāk tieši Krievijā. Rubļa vērtības krišanās uz pusi nozimē, ka Rīgas šprotes kļuvušas par ekskluzīvu produktu, ko daudzi Krievijā vairs nevar atļauties nopirkt.

Bez šprotu konservu ražotājiem rubļa vērtības kritums radījis problēmas, arī tekstila nozarei – uz Krieviju tiek eksportēta apakšveļa, labākos laikus šobrīd nepiedzīvo arī farmācijas uzņēmumi, lai arī, piemēram Grindeks tieši šodien paziņoja, ka dividendēs akcionāriem izmaksās 9 miljonus eiro.

Esot gan biznesi, kuriem vājais rublis nāk tikai par labu. Šeit galvenokārt minami tranzīta uzņēmumi, un firmas, kas nodarbojas ar Krievijas produkcijas pārdošanu.

Kopumā Latvijas ekonomikas attīstība Krievijas ķibeļu dēļ, nākamgad varētu piebremzēties par 0,5%. Tas ir visai būtiski, ja ņem vērā, ka izaugsmes ātrums plānots no 2-3%.

Lasi vēl