1 komentārs

Rīgas Stradiņa universitātes veiktais pētījums liecina, ka krīze  ir palielinājusi plaisu starp valdošo eliti un iedzīvotājiem, kas visu smagumu ir iznesuši uz saviem pleciem. Latvijas veiksmes stāstu, kā pārvarēt ekonomisko krīzi, amatpersonas piesauc visai bieži. Ekspremjers Valdis Dombrovskis par šo veiksmes recepti pat sarakstījis grāmatu. Tomēr iedzīvotāju vērtējums nav nemaz tik optimistisks.

To, ka visiem ekonomiskās krīzes pārvarēšana nav tikai veiksmes stāsts, bet smags pārbaudījums, kas vēl joprojām nav beidzies, apliecina arī sociologu pētījums.

78% aptaujāto iedzīvotāju uzskata, ka krīze turpinās. Ceturtā daļa atzinuši, ka krīze viņus skārusi ļoti smagi. Turklāt vairākums, jeb 70% domā ka krīze ir palielinājusi atšķirības starp cilvēkiem ienākumu un pārticības ziņā – bagātie kļuvuši bagātāki, nabadzīgie nabadzīgāki.

Ļoti daudzi iedzīvotāji joprojām nav sasnieguši pirmskrīzes dzīves līmeni, tāpēc arī viņu vērtējums ir tik kritisks. Savukārt valdība skatās uz makroekonomikas rādītājiem nevis uz reālo situāciju.

Kritiski tiek vērtētas krīzes pārvarēšanas metodes un pašreizējā nodokļu sistēma. Iedzīvotāji pārsvarā uzskata, ka iekasētie nodokļi tiek izlietoti nepareizi. Gandrīz puse iedzīvotāju pauž neuzticību valdības politikai ilgtermiņā, un, domājot par nākotni, izjūt bailes, nevis cerības.

Sabiedriskās domas pētnieki atzīst, ka krīze nav veicinājusi Latvijas sabiedrības saliedētību, bet vairāk stiprinājusi paļaušanos vien uz saviem spēkiem un ģimeni. Sociālās nevienlīdzības palielināšanās ir arī viens no galvenajiem sabiedrības šķelšanās faktoriem.

TOP komentāri

  • Soņa
    0 0 0

    Soņa

    Krīze iedzīvotājiem nav beigusies, toties valsts iestādes tērē uz nebēdu. Viņiem krīzes nav. Krīzes nav arī VIDam, kurš gatavs tērēt milzu līdzekļus, lai iestāstītu kādam, ka jāmaksā nodokļi. Kad vajag smagi slimiem bērniem, tad lūdzu mīlīši-ziedojiet, jo valsts ir nabaga.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl