Vairākas bankas sāk piedāvāt lielāka izmēra kodu kalkulatorus

2 komentāri

Ņemot vēra klientu sūdzības, vairākas bankas sāk piedāvāt lielāka izmēra kodu kalkulatorus.

Maziņš un plāns kodu kalkulators aizņem maz vietas un to ir ērti glabāt makā vai kabatā. Tomēr vecāka gada gājuma cilvēkiem tas ir ļoti neparocīgs, jo viņi nevar to ne lāgā redzēt, ne sataustīt.

“Vajadzētu kodu kalkulatoru ekrāniņu lielāku, kur cipariņi būtu mazliet lielāki, un arī lai viņi izdalītos no tās pamatnes, lai būtu redzami skaidri. Lai viņiem nav jākļūdās, pārskaitīju, nepārskaitīju, uzliku pareizo ciparu neuzliku,” norāda pensionāre Hilda Pudāne.

Ņemot vērā senioru vajadzības, bankas sākušas piedāvāt dažāda izmēra kodu kalkulatorus. Lielākas ierīces jau ir pieejamas, piemēram, “SEB” bankā un “Swedbank”. Ir arī tādas, kas ir piemērotas cilvēkiem ar redzes un kustību traucējumiem. Savukārt, piemēram, banka “Citadele” nolēmusi saglabāt kodu kartes ar SMS. Šādas transakcijas joprojām veido 20 līdz 25%.

Sākot no šī gada septembra kā obligāta prasība Eiropā veicot darījumus internetbankā ir paredzēta divu faktoru autentifikācija. Veicot vai nu autentifikācijas darbību, vai nu parakstot maksājumu vai kādu dokumentu. Lai ievērotu šo prasību, visas bankas piedāvā iespēju autorizēties ar mobilās aplikācijas palīdzību. Tās priekšrocības novērtē lielākā daļa banku klient. Bet ne pensionāri.