Vairāk uzņēmumu varēs gūt labumus tā sauktajā VID “baltajā sarakstā”

2 komentāri

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) tā sauktais uzņēmumu “baltais saraksts” kļūs plašāks. Ja patlaban dažādus labumus par padziļinātu sadarbību ar VID saņem nepilns simts kompāniju, tad turpmāk šāda iespēja būs vairākiem tūkstošiem.

VID Padziļinātās sadarbības programma jeb tā “sauktas baltais” saraksts savu darbību sāka 2012. gadā. Patlaban tajā ir 79 uzņēmumi, vieni no lielākajiem nodokļu maksātājiem valstī, bet tagad šī programma tika paplašināta.

Turpmāk “balto sarakstu” dalīs trijās kategorijās: bronzas, sudraba un zelta. Pēdējā kategorijā no šā gada iekļauti līdzšinējie Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieki, savukārt bronzas un sudraba kategorijas būs atvērtas jauniem, mazākiem uzņēmumiem, kuri izpildīs kritērijus.

Nosacījumi uzņemšanai “baltajā sarakstā” ir dažādi, taču pamatā saistīti ar apgrozījumu, nodokļu nomaksu un darbinieku algām. Pateicībā par padziļinātu sadarbību ar VID uzņēmumi varēs saņemt dažādus labumus atkarībā no saraksta kategorijas. Kompānijas varēs, piemēram, izmantot savos reklāmas pasākumos īpašo “baltā saraksta” atpazīstamības zīmi.

“Programmas logotips – rokas satvēriens – apliecina sadarbību starp uzņēmēju un valsts iestāžu pusi,” norāda VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Dace Pelēkā.

Tāpat programmas dalībniekiem atkarībā no kategorijas būs ātrāka apkalpošana un nodokļu atmaksa, kā arī individuāls VID konsultants.

“Aicinātu tiešām tos, kuri saņēmuši lūgumu iesaistīties programmā, pieteikties, censties ievērot kritērijus un sadarboties ar VID un attiecīgi gūt baudījumu no šādas sadarbības,” norāda Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietniece Jana Salmiņa.

Iecerēts, ka jaunajā Padziļinātās sadarbības programmā varētu iesaistīties vairāk nekā 2000 uzņēmumu. Dažādus labumus “baltā saraksta” dalībniekiem sola arī Centrālā finanšu un līgumu aģentūra, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, kā arī citas iestādes.