Vai fizikas un ķīmijas priekšmeti bija arī Harija Potera maģijas skolā? Uzzini, ko māca “Zinātnes skolā Laboratorium”

Pievienot komentāru
Vai fizikas un ķīmijas priekšmeti bija arī Harija Potera maģijas skolā? Uzzini, ko māca “Zinātnes skolā Laboratorium”
Publicitātes foto

Kā no papīra glāzes un balona var izgatavot gaisa šauteni? Vai var pašam uztaisīt aploksni ar taurenīti, kurš izlido no aploksnes, kad to atver? Vai olas čaumala mēdz palikt caurspīdīga un mīksta? Kas notiktu, ja no galda norauj galdautu, uz kura atrodas, piemēram, astoņas stikla glāzes?

Iespējams, izklausās pēc kāda šova apraksta vai pat maģijas. Taču atbildes ir tepat blakus, mūsu ikdienā, mūsu reālajā dzīvē un ir saistītas ar tik vienkāršiem procesiem kā inerce, dažādu matēriju reakciju uz skābēm un tā tālāk. Ja vēl īsāk un precīzāk, tad stāsts ir par ķīmiju un fiziku.

“Patiesībā var vienkārši nemācīties fiziku un ķīmiju, un Tava dzīve būs piepildīta ar maģiju un brīnumlietām, taču, ja apgūsi šīs zinātnes, tad pats vari kļūt par burvi un maģijas pavēlnieku,” raksta “Laboratorium.lv” komanda.

“Laboratorium.lv” komanda jau ir izvēlējusies un pa īstam iemīlējusies zinātnē. Tā ir kļuvusi par “maģijas pavēlniekiem” un savā ikdienā ne tikai dalās ar savām prasmēm un zināšanām, bet arī pārsteidz un iedvesmo gan bērnus, gan pieaugušos.

“Laboratorium.lv” nav tikai zinātniskais teātris un izbraukuma zinātniskie priekšnesumi ar dažādām ķīmijas un fizikas programmām, gan izklaidējot pasākumos, gan nopietni mācot skolās par iespējamām nākotnes profesijām. Laboratorium.lv ir arī sava Zinātnes skola bērniem un jauniešiem, kurā fiziku un ķīmiju mācās visa mācību gada garumā jau no astoņiem gadiem. Savukārt vasaras nometnēs ir iespēja padziļināti apgūt kādu fizikas vai ķīmijas tēmu.

Ja mājas ir kāds zinātkārs “Harijs Poters”, viņš vai viņa, vecumā no 12 līdz 17 gadiem, tad izmanto iespēju pārsteigt jauno burvi un rosināt viņa izzināšanas degsmi jau šovasar, piedaloties Zinātnes skolas “Laboratorium” rīkotajā dienas nometnē “Jauno Zinātnieku Akadēmija 2018”.

Atgādinām, ka “Laboratorium.lv” dibinātājs un vadītājs Mārtiņš Gulbis ir konkursa “Labās gribas uzņēmējs 2017” finālists. Šobrīd Mārtiņš un viņa komanda saņem atbalstu “Reach for Change” sociālās uzņēmējdarbības inkubatorā, kur ar mentoru un ekspertu atbalstu attīsta “Zinātnes skolu”, lai vēl vairākiem bērniem ir iespēja atraktīvi mācīties ķīmiju un fiziku.

Vairāk informācijas mājaslapā “www.laboratorium.lv” un “Facebook“.