Komentāri
Uzņēmēji sašutuši par valdības ieceri atbalsīt atbildības palielināšanu uzņēmumu valdes locekļiem
FOTO: LETA

Uzņēmēju organizācijas neizslēdz iespēju vērsties Satversmes tiesā, ja Saeimas deputāti atbalstīs pretrunīgi vērtēto normu, kas paredz atbildības palielināšanu uzņēmumu valdes locekļiem. Proti, par valstij nenomaksātiem nodokļiem būs paredzētas bargas soda sankcijas fiziskām, nevis juridiskām personām. Parlamenta budžeta komsijas deputāti pauž neizpratni par uzņēmēju protestiem. Deputāti no plāniem palielināt uzņēmēju valdes locekļu atbildību neatteiksies. Varētu vien diskutēt par par nenomaksāto nodokļu apjoma slieksni, kuru pārkāpjot iestāsies atbildība.

Valdošie politiķi aprēķinājuši, ka negodīgu uzņēmēju shēmošanas rezultātā valstij secen gājuši aptuveni 800 miljoni eiro. Lai mazinātu negodīgu biznesmeņu apetīti shēmot – deputāti atbildību par nodokļu nemaksāšanu no juridiskas personas plāno pārkraut uz fizisku personu, jeb uzņēmuma vadībai no savas kabatas būs jāsedz nenomaksātie nodokļi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc šīs normas ieviešanas, nākamgad papildus ieņēmumi plānoti septiņu miljonu eiro apmērā. Uzņēmējus pārstāvošās organizācijas pauž skaļu sašutumu. Viņuprāt cietīs ne jau zagļi, kuri nodokļu shēmu īstenošanai piesaistījuši juristu armiju, bet gan godīgie uzņēmēji, kuriem uzņēmējdarbībā būs radušās īslaicīgas problēmas.

Uzņēmēji pieprasa strīdīgo normu izņemt ārā no valsts budžeta paketes un turpināt diskusiju par ēnu ekonomikas mazināšanu. Tikmēr Saeimas budžeta komisijas vadītājs Kārlis Šadurskis neizprot uzņēmēju bažas. Valdes locekļu atbildība iestāsies tikai tad, ja nodokļu parāds būs lielāks par 18 tūkstošiem eiro, ja uzņēmumam būs maksātnespējas pazīmes, ja Valsts ieņēmumu dienests brīdinājis firmu par nodokļu piedziņu, ja pēc šī brīdinājuma notikusi aktīvu atsavināšana un uzņēmējus pats nav pieteicis maksātnespēju.

Neraugoties uz uzņēmēju protestiem, valdošie politiķi strīdīgo normu negrasās izņemt no Saeimas dienaskārtības. Budžeta komisijā neizslēdz, ka varētu diskutēt par nenomaksāto nodokļu apjoma slieksni, kuru pārkāpjot iestāsies atbildība. Līdzšinējo 18 tūkstoš eiro latiņu paaugstinot līdz 50 tūkstošiem eiro.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl