Uzņēmēji sašutuši par valdības ieceri atbalsīt atbildības palielināšanu uzņēmumu valdes locekļiem

Komentāri
Uzņēmēji sašutuši par valdības ieceri atbalsīt atbildības palielināšanu uzņēmumu valdes locekļiem
FOTO: LETA

Uzņēmēju organizācijas neizslēdz iespēju vērsties Satversmes tiesā, ja Saeimas deputāti atbalstīs pretrunīgi vērtēto normu, kas paredz atbildības palielināšanu uzņēmumu valdes locekļiem. Proti, par valstij nenomaksātiem nodokļiem būs paredzētas bargas soda sankcijas fiziskām, nevis juridiskām personām. Parlamenta budžeta komsijas deputāti pauž neizpratni par uzņēmēju protestiem. Deputāti no plāniem palielināt uzņēmēju valdes locekļu atbildību neatteiksies. Varētu vien diskutēt par par nenomaksāto nodokļu apjoma slieksni, kuru pārkāpjot iestāsies atbildība.

Valdošie politiķi aprēķinājuši, ka negodīgu uzņēmēju shēmošanas rezultātā valstij secen gājuši aptuveni 800 miljoni eiro. Lai mazinātu negodīgu biznesmeņu apetīti shēmot – deputāti atbildību par nodokļu nemaksāšanu no juridiskas personas plāno pārkraut uz fizisku personu, jeb uzņēmuma vadībai no savas kabatas būs jāsedz nenomaksātie nodokļi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc šīs normas ieviešanas, nākamgad papildus ieņēmumi plānoti septiņu miljonu eiro apmērā. Uzņēmējus pārstāvošās organizācijas pauž skaļu sašutumu. Viņuprāt cietīs ne jau zagļi, kuri nodokļu shēmu īstenošanai piesaistījuši juristu armiju, bet gan godīgie uzņēmēji, kuriem uzņēmējdarbībā būs radušās īslaicīgas problēmas.

Uzņēmēji pieprasa strīdīgo normu izņemt ārā no valsts budžeta paketes un turpināt diskusiju par ēnu ekonomikas mazināšanu. Tikmēr Saeimas budžeta komisijas vadītājs Kārlis Šadurskis neizprot uzņēmēju bažas. Valdes locekļu atbildība iestāsies tikai tad, ja nodokļu parāds būs lielāks par 18 tūkstošiem eiro, ja uzņēmumam būs maksātnespējas pazīmes, ja Valsts ieņēmumu dienests brīdinājis firmu par nodokļu piedziņu, ja pēc šī brīdinājuma notikusi aktīvu atsavināšana un uzņēmējus pats nav pieteicis maksātnespēju.

Neraugoties uz uzņēmēju protestiem, valdošie politiķi strīdīgo normu negrasās izņemt no Saeimas dienaskārtības. Budžeta komisijā neizslēdz, ka varētu diskutēt par nenomaksāto nodokļu apjoma slieksni, kuru pārkāpjot iestāsies atbildība. Līdzšinējo 18 tūkstoš eiro latiņu paaugstinot līdz 50 tūkstošiem eiro.

Lasi vēl