Komentāri

Spītējot uzņēmēju un konkurences uzraugu iebildumiem, aizvien vairāk pašvaldību iesaistās uzņēmējdarbībā un dibina savus uzņēmumus, tādējādi kropļojot konkurenci.

Pēdējā laikā šī tendence īpaši novērojama atkritumu apsaimniekošanas biznesā, kur bez iepirkuma procedūras pakalpojuma sniegšana tiek nodota pašvaldības kapitālsabiedrībām. No šāda monopola lielākie cietēji ir iedzīvotāji, kas tādējādi, iespējams, nevar saņemt lētākus un kvalitatīvākus pakalpojumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pašvaldību iesaistīšanās uzņēmējdarbībā parasti tiek pamatota ar privātā sektora nevēlēšanos sniegt kādus pakalpojumus, kā rezultātā nekas cits neatliek, kā brīvo nišu aizpildīt pašai vietvarai. Nereti šie argumenti kritiku neiztur, un pašvaldības sāk darboties uzņēmēju lauciņā. Lai gan par šo problēmu tiek runāts gadiem, situācija šajā ziņā neuzlabojas, drīzāk pat pasliktinās.

Bez atkritumu apsaimniekošanas pašvaldības darbojas ļoti plašā uzņēmējdarbības laukā – pat tirgo Ziemassvētku eglītes un izgatavo zārkus.

Nesen veiktā SKDS aptauja liecina, ka pašvaldību uzņēmumu darbībā problēmas saskata arī iedzīvotāji, vairāk nekā pusi aptaujāto uztrauc korupcija šajos uzņēmumos, eksperti tikmēr vērš uzmanību uz riskiem politiskajā pārvaldē.

Lai problēmu kaut nedaudz risinātu, pietiktu ar izmaiņām likumdošanā, taču tās gadiem ilgi iestrēgušas. Konkurences padome aicina beidzot rīkoties.

Viens no spilgtākajiem piemēriem, kur pašvaldība mēģināja “ienākt” uzņēmēju lauciņā, ir galvaspilsētas Rīgas dibinātais “Aqua Riga”, taču dzeramais ūdens līdz veikalu plauktiem tā arī nenonāca.

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl