Uzņēmēji pārmet vietvarām konkurences kropļošanu, dibinot pašvaldību uzņēmumus

Komentāri

Spītējot uzņēmēju un konkurences uzraugu iebildumiem, aizvien vairāk pašvaldību iesaistās uzņēmējdarbībā un dibina savus uzņēmumus, tādējādi kropļojot konkurenci.

Pēdējā laikā šī tendence īpaši novērojama atkritumu apsaimniekošanas biznesā, kur bez iepirkuma procedūras pakalpojuma sniegšana tiek nodota pašvaldības kapitālsabiedrībām. No šāda monopola lielākie cietēji ir iedzīvotāji, kas tādējādi, iespējams, nevar saņemt lētākus un kvalitatīvākus pakalpojumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pašvaldību iesaistīšanās uzņēmējdarbībā parasti tiek pamatota ar privātā sektora nevēlēšanos sniegt kādus pakalpojumus, kā rezultātā nekas cits neatliek, kā brīvo nišu aizpildīt pašai vietvarai. Nereti šie argumenti kritiku neiztur, un pašvaldības sāk darboties uzņēmēju lauciņā. Lai gan par šo problēmu tiek runāts gadiem, situācija šajā ziņā neuzlabojas, drīzāk pat pasliktinās.

Bez atkritumu apsaimniekošanas pašvaldības darbojas ļoti plašā uzņēmējdarbības laukā – pat tirgo Ziemassvētku eglītes un izgatavo zārkus.

Nesen veiktā SKDS aptauja liecina, ka pašvaldību uzņēmumu darbībā problēmas saskata arī iedzīvotāji, vairāk nekā pusi aptaujāto uztrauc korupcija šajos uzņēmumos, eksperti tikmēr vērš uzmanību uz riskiem politiskajā pārvaldē.

Lai problēmu kaut nedaudz risinātu, pietiktu ar izmaiņām likumdošanā, taču tās gadiem ilgi iestrēgušas. Konkurences padome aicina beidzot rīkoties.

Viens no spilgtākajiem piemēriem, kur pašvaldība mēģināja “ienākt” uzņēmēju lauciņā, ir galvaspilsētas Rīgas dibinātais “Aqua Riga”, taču dzeramais ūdens līdz veikalu plauktiem tā arī nenonāca.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl