Uzņēmēji pārmet vietvarām konkurences kropļošanu, dibinot pašvaldību uzņēmumus

Komentāri

Spītējot uzņēmēju un konkurences uzraugu iebildumiem, aizvien vairāk pašvaldību iesaistās uzņēmējdarbībā un dibina savus uzņēmumus, tādējādi kropļojot konkurenci.

Pēdējā laikā šī tendence īpaši novērojama atkritumu apsaimniekošanas biznesā, kur bez iepirkuma procedūras pakalpojuma sniegšana tiek nodota pašvaldības kapitālsabiedrībām. No šāda monopola lielākie cietēji ir iedzīvotāji, kas tādējādi, iespējams, nevar saņemt lētākus un kvalitatīvākus pakalpojumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pašvaldību iesaistīšanās uzņēmējdarbībā parasti tiek pamatota ar privātā sektora nevēlēšanos sniegt kādus pakalpojumus, kā rezultātā nekas cits neatliek, kā brīvo nišu aizpildīt pašai vietvarai. Nereti šie argumenti kritiku neiztur, un pašvaldības sāk darboties uzņēmēju lauciņā. Lai gan par šo problēmu tiek runāts gadiem, situācija šajā ziņā neuzlabojas, drīzāk pat pasliktinās.

Bez atkritumu apsaimniekošanas pašvaldības darbojas ļoti plašā uzņēmējdarbības laukā – pat tirgo Ziemassvētku eglītes un izgatavo zārkus.

Nesen veiktā SKDS aptauja liecina, ka pašvaldību uzņēmumu darbībā problēmas saskata arī iedzīvotāji, vairāk nekā pusi aptaujāto uztrauc korupcija šajos uzņēmumos, eksperti tikmēr vērš uzmanību uz riskiem politiskajā pārvaldē.

Lai problēmu kaut nedaudz risinātu, pietiktu ar izmaiņām likumdošanā, taču tās gadiem ilgi iestrēgušas. Konkurences padome aicina beidzot rīkoties.

Viens no spilgtākajiem piemēriem, kur pašvaldība mēģināja “ienākt” uzņēmēju lauciņā, ir galvaspilsētas Rīgas dibinātais “Aqua Riga”, taču dzeramais ūdens līdz veikalu plauktiem tā arī nenonāca.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm 1

Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Lasi vēl