Uz Latvijas Bankas prezidenta amatu parādās piektais pretendents

0 Komentāru

Partiju vidū un Saeimas aizkulisēs aktīvi turpinās nākamā Latvijas Bankas prezidenta kandidatūras meklēšana. Šobrīd oficiāli nosaukti četri kandidāti, tomēr neoficiāli tiek minēti vēl vairāki uzvārdi.

Līdz kandidātu iesniegšanas termiņa beigām atlikušas vēl pāris nedēļas, un pagaidām nav skaidri pasakāms, kura kandidāta izredzes ir visreālākās.

Oficiāli kā ceturtais kandidāts uz Latvijas Bankas prezidenta amatu sevi pieteicis bijušais Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājs Uldis Cērps. Pēc darba pamešanas Rīgā Cērps strādājis banku uzraudzībā Zviedrijā, bet pašlaik strādā Apvienoto Arābu Emirātu Centrālajā bankā par prezidenta padomnieku. Viņa pirmais uzdevums būšot atjaunot bankas reputāciju.

Bez Cērpa uz augsto amatu oficiāli pretendē arī bijusī Finanšu ministrijas valsts sekretāre Sanita Bajāre, kura ar partijām tikās iepriekš. Tāpat starp kandidātiem ir Latvijas Bankas padomes loceklis Mārtiņš Kazāks un Fiskālās disciplīnas padomes locekle Inna Šteinbuka.

Lai arī koalīcija vienojusies kandidātus nosaukt pēc divām nedēļām, neviens no četrotnes oficiāli neesot izvirzīts. Kā liecina TV3 Ziņu rīcībā esošā informācija, nevienam šobrīd nav vajadzīgā 51 deputāta atbalsta, un tādējādi aktīvi tiek meklēts vēl kāds kandidāts. Viens no sarunās pieminētajiem ir finanšu institūcijas “Altum” vadītājs Reinis Bērziņš, kurš apgalvoja, ka ar politiķiem par šo runājis nav.

“Oficiāli es neesmu ticis uzrunāts šim amatam. Man patīk, kā “Altum” attīstās un ar prieku to vadu. Ja tādas runas kuluāros notiek, tad tas ir gods. Un, protams, ir patīkami, ka darbs, kas šeit tiek darīts, tiek novērtēts,” saka Bērziņš.

Tomēr arī Bērziņam, vismaz šobrīd, nav nepieciešamā atbalsta, tāpēc nevar izslēgt, ka koalīcija nevienojas par vienu kandidātu un tiek virzīt vairāki. Tādā gadījumā izšķiroša nozīme var būt opozīcijas balsīm. Esošā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča pilnvaras beidzas 21. decembrī.

0 Komentāru