Ukrainas tiesa arestē Latvijas miljonāra Meļņika īpašumus

1 komentārs
Ukrainas tiesa arestē Latvijas miljonāra Meļņika īpašumus
Vasīlijs Meļņiks 2008.gadā (Foto: Ieva Čīka/LETA)

Kijevas tiesa apmierinājusi Ukrainas Ģenerālprokuratūras prasību un uzlikusi arestu Latvijas miljonāra Vasīlija Meļņika īpašumiem, ziņo ukraiņu mediji.

Lēmums par Melņika īpašumu arestu pieņemts 7. augustā.

Starp arestētajiem īpašumiem ir 7 zemes gabali 100 hektāru kopplatībā un uz tiem esošās ēkas, kvadricikls, ūdens motocikls, jahta un automašīna.

Arests uzlikts arī Meļņika daļām desmit Latvijas uzņēmumos – “Finanšu investīciju kompānija” (100%), “Eiro Steel” (100%), “Graphical Paper” (50% ), “Eiroholdings Invest” (100%), “Eiroholdings” (100%), “Servi Ko” (0,051%), “Remars-Rīga” (55,15%), DEUL (2,55% ), “Chrisal Baltia” (1% ) un SIA “Eiroholdings” (50%).

Arests uzlikts saistībā ar lietu, kas ierosināta par Ukrainas uzņēmuma “Neftogaz” līdzekļu piesavināšanos 1,7 miljardu grivnu (54 miljonu eiro) apmērā.

Meļņikam paziņots, ka viņš tiek turēts aizdomās par sveša īpašuma piesavināšanos, kas veikta noziedzīgas organizācijas sastāvā, ļaunprātīgi izmantojot dienesta pilnvaras.

Meļņiks tiek turēts aizdomās arī par šo līdzekļu legalizēšanu un grāmatvedības datu viltošanu.

Kā liecina “Firmas.lv” dati, Meļņiks ir īpašnieks un amatpersona virknē Latvijas uzņēmumu, tostarp AS “Rīgas kuģu būvētava”, kurai vēl 10.augustā pagarināts tiesiskās aizsardzības pasākumu plāna izstrādes termiņš.

1 komentārs