Tikai deputātiem mobilizējoties, novērsts mēģinājums traucēt LG monopola sadalīšanai

1 komentārs
Tikai deputātiem mobilizējoties, novērsts mēģinājums traucēt LG monopola sadalīšanai
Foto: LETA

Spriedzes filmas cienīgi notikumi pavada gāzes tirgus atvēršanas likuma pieņemšanu Saeimā. Tikai ar vairākiem pārtraukumiem un īpašu deputātu mobilizāciju Saeimas tautsaimniecības komisijai izdevās noraidīt opozīcijas priekšlikumus Enerģētikas likumā, kas būtiski sarežģītu plānoto uzņēmuma Latvijas gāze sadalīšanu.

Lietās, kur runa ir par ļoti lielu naudu, kaislības sit augstu vilni. Izņēmums nav grozījumi Enerģētikas likumā, kas paredz gāzes tirgus atvēršanu, vienlaikus sadalot vienu no vērtīgākajiem monopoliem valstī – uzņēmumu Latvijas gāze.

Opozīcijas deputāts Aivars Meija, kuram jāuzklausa kolēģu pārmetumi Latvijas gāzes interešu lobēšanā, aicināja kardināli mainīt uzņēmuma sadalīšanas modeli, dodot kompānijas šefam Aigaram Kalvītim laiku sagatavoties. Kā ziņots, šobrīd likumā tam paredzēti deviņi mēneši.

Foto

Strīdā par to, cik laika nepieciešams, lai nodalītu Inčukalna gāzes krātuvi no gāzes tirgošanas biznesa, Kalvītis iesaistīja arī ekonomikas ministri. Atsaucoties uz Eiropas Komisijas vēstuli, viņa deputātus aicināja kartību nemainīt.

Problēmas sākās, kad komisijai bija jābalso par strīdīgajiem Meijas priekšlikumiem. Izrādījās, ka koalīcijai pietrūkst balsu un ar Saskaņas atbalstu divas reizes tika “norauts” kvorums. Izsludinot vairākus pārtraukumus, pazudušie deputāti Inesis Boķis un Jānis Klaužs atradās. Pilnā sastāvā koalīcijai izdevās strīdīgos priekšlikumus noraidīt. Arī pēc tam emocijas sita augstu vilni.

Bez 100 miljonus vērtās Latvijas gāzes sadalīšanas Enerģētikas likuma grozījumi liela mērā noteiks Inčukalna pazemes gāzes krātuves nākotni, un to, kad patērētāji reāli varēs iegadāties dabasgāzi, apejot Krievijas kompāniju Gazprom. Gala lēmumu par šiem jautājumiem būs jāpieņem Saeimai.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl