1 komentārs

Spriedzes filmas cienīgi notikumi pavada gāzes tirgus atvēršanas likuma pieņemšanu Saeimā. Tikai ar vairākiem pārtraukumiem un īpašu deputātu mobilizāciju Saeimas tautsaimniecības komisijai izdevās noraidīt opozīcijas priekšlikumus Enerģētikas likumā, kas būtiski sarežģītu plānoto uzņēmuma Latvijas gāze sadalīšanu.

Lietās, kur runa ir par ļoti lielu naudu, kaislības sit augstu vilni. Izņēmums nav grozījumi Enerģētikas likumā, kas paredz gāzes tirgus atvēršanu, vienlaikus sadalot vienu no vērtīgākajiem monopoliem valstī – uzņēmumu Latvijas gāze.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Opozīcijas deputāts Aivars Meija, kuram jāuzklausa kolēģu pārmetumi Latvijas gāzes interešu lobēšanā, aicināja kardināli mainīt uzņēmuma sadalīšanas modeli, dodot kompānijas šefam Aigaram Kalvītim laiku sagatavoties. Kā ziņots, šobrīd likumā tam paredzēti deviņi mēneši.

Foto

Strīdā par to, cik laika nepieciešams, lai nodalītu Inčukalna gāzes krātuvi no gāzes tirgošanas biznesa, Kalvītis iesaistīja arī ekonomikas ministri. Atsaucoties uz Eiropas Komisijas vēstuli, viņa deputātus aicināja kartību nemainīt.

Problēmas sākās, kad komisijai bija jābalso par strīdīgajiem Meijas priekšlikumiem. Izrādījās, ka koalīcijai pietrūkst balsu un ar Saskaņas atbalstu divas reizes tika “norauts” kvorums. Izsludinot vairākus pārtraukumus, pazudušie deputāti Inesis Boķis un Jānis Klaužs atradās. Pilnā sastāvā koalīcijai izdevās strīdīgos priekšlikumus noraidīt. Arī pēc tam emocijas sita augstu vilni.

Bez 100 miljonus vērtās Latvijas gāzes sadalīšanas Enerģētikas likuma grozījumi liela mērā noteiks Inčukalna pazemes gāzes krātuves nākotni, un to, kad patērētāji reāli varēs iegadāties dabasgāzi, apejot Krievijas kompāniju Gazprom. Gala lēmumu par šiem jautājumiem būs jāpieņem Saeimai.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl