1 komentārs

Termiņuzturēšanās atļauju skaits Latvijā kopš rudens ir strauji – vairāk nekā desmitkārtīgi sarucis. Uzņēmēji uztraucas, ka tas var radīt nopietnu krīzi nekustamo īpašumu un ar to saistītajās nozarēs, vēl vairāk piebremzējot jau tā lēno Latvijas tautsaimniecības izaugsmi.

Vairāki attīstības projekti reģionos jau esot apturēti. Neskatoties uz to, Saeima vēlas šo biznesu pārtraukt pilnībā.

Daudzi ceļamkrāni un sastatnes pie renovētu māju sienām liecina, cik labi pēdējos gados sekmējies Nekustamo īpašumu sektoram. Lielā mērā tas noticis pateicoties Saeimas lēmumam Latviju pirms četriem gadiem ieraut termiņuzturēšanās atļauju tirdzniecības biznesā.

Konkurencē ar Spāniju, Kipru un citam dienvidu valstīm Latvija piedāvāja lētu pakalpojumu. Krievijas, Ķīnas vai citas trešās valsts investoram pietika nopirkt divus, trīs dzīvokļus Rīgas mikrorajonā un piecus gadus vārti uz Šengenas zonu bija atvērti.

Tomēr kopš septembra situācija ir radikāli mainījusies. Ja piemēram augustā tika saņemti vairāk nekā 370 pieteikumi, pēdējos četros mēnešos vairs tikai 49.  Iemesls ir grozījumi imigrācijas likumā, kas no 150 līdz 250 tūkstošiem eiro palielina minimālo nekustamā īpašu cenas slieksni atļaujas saņemšanai. Vienlaikus aizliegts īpašumus summēt kopā. Rezultātā nekustamo īpašumu sektors sācis atdzist, par ko satraukušies nozarē strādājošie.

Politisku lēmumu ierobežot termiņuzturēšanās atļaujas Saeima pamatoja ar drošības apsvērumiem. Pieteikumu bija tik daudz, ka Drošības policija nespēja tos izvērtēt.

Tomēr, kā pieļauj Latvijas banka, nokaujot šo rūpalu, iebraukts otrā grāvī. Latvijas ekonomika, tostarp eksports, ražošanas jaudas šobrīd samazina  tempus ārēju spiedienu rezultātā, tāpēc ir apsveicamas ir jebkuras investīcijas, kas tautsaimniecību sasilda.

Saeima gan negrasās atvieglot termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu. Tieši pretēji, atvērts likums, kas paredz aizliegt tās izsniegt Krievijas pilsoņiem. Ja paskatās statistiku, no pēdējos četros mēnešos saņemtajiem pieteikumiem, tikai trīs nav no Krievijas. Kā uzskata ekonomisti, šis ir kārtējais piemērs tam, cik ļoti Latvijas politikā pietrūkst stratēģiskas domāšanas.

TOP komentāri

  • liga
    0 0 0

    liga

    Interesanti ,vai tad Latvija domāta ,lai te kāds attīstītu nekustamo īpašuma nozari līdz ar to sev saraustu bagātību.Vai pārējiem iedzīvotājiem kāds ir pavaicājis par šo cittautiešu invāziju

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl