4 komentāri

Ko sagaidīt no nākamā gada budžeta? Jau daudzkārt norādīts, galvenais akcents nākamā gada budžetā likts uz drošību, tāpat vairāk naudas paredzēts gan iekšlietām, gan arī aizsardzības jomai.

Būs arī izmaiņas, ko iedzīvotāji tiešāk izjutīs savos maciņos – augot akcīzes nodoklim, viens litrs degvielas sadārdzināsies par vienu līdz trim centiem. Un no marta kāpums skars arī alkoholiskos dzērienus. Procentuāli lielākais nodokļa pieaugums paredzēts alum, bet mazākais – stiprajiem spirtotajiem dzērieniem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nākamgad netiks palielināts neapliekamais minimums. Tā vietā par desmit eiro palielinās atvieglojumus par apgādājamiem. Savukārt lielāku algu saņēmējiem būs jāmaksā solidaritātes nodoklis.

Izmaiņas savos maciņos varētu izjust arī ministri un vairākas citas amatpersonas. Pedagogu streika dienā Saeimas komisija nolēma pārskatīt darba samaksas koeficientus. Un tas nozīmē, ka premjerministra alga būs par nepilniem 700 eiro lielāka, bet ministriem – par nepilniem 800 eiro lielāka.

Atbildīgā komisija atbalstījusi arī aptuveni desmit miljonu eiro pārdali vairākiem deputātu priekšlikumiem. Tostarp, piemēram, 2,3 miljonus eiro novirzīs bērniem, kuriem pietrūkst vietas pašvaldību bērnudārzos, bet pusmiljons eiro tiks atvēlēts filmas Dvēseļu putenis uzņemšanai. Mazākas summas paredzēts piešķirt dažādiem pašvaldību un nevalstisko organizāciju projektiem. Nākamā gada budžetā kopumā aptuveni pieci miljoni eiro tiks atvēlēti arī patvēruma meklētāju uzņemšanai.

Skaties video:

TOP komentāri

 • skorpis
  +1 +1 0

  skorpis

  kaa nav kauna ,,,valdiba jau juk prata,valdibai bads iestajies,tak japalielina algas,no bada tak var kajas nabadzini atstiept...
 • mauglis
  +1 +1 0

  mauglis

  Mus valdiba neko nedara tautas labak,tika doma ka tautu nogremdet vel vairak bezdibena,lai sev varetu pacelt algas lielak.Mus valdibaij vajaga ar sudainu daksu iedot par smadzenem,varbut tad naks pie prata.
 • omīte
  +1 +1 0

  omīte

  Ar ko tad Valdība tik ļoti izpelnījusies šo algas pašpaaugstināšanu? Vai šeit ir atvērtas jaunas rūpnīcas un radīta ekonomikas izaugsme? Dienā,kad aiz jūsu cietokšņa logiem lauku skolotāji prasa vienādas algas ar skolotājiem pilsētās,Jūs apskaužamā augstprātībā un cinismā kalkulējāt koeficientus savām algām/protams tā,lai nebūtu jāmaksā solidaritātes nodoklis!/kā nekā jums nabadziņiem algas tikai līdz 4000 eiro! Man pensija pienācās no 2011.gada. VSAA paskaidroja: jums maza pensija tāpēc,ka ir krīze!!! Vai svinēt dzīres MĒRA LAIKĀ ir godpilna lieta?????

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl