Tapis likumprojekts, kas ļaus daudz vieglāk atbrīvoties no nelieliem parādiem

2 komentāri

Jau novembra beigās valdība varētu skatīt likumprojektu, kas ļaus fiziskām personām daudz vieglāk atbrīvoties no nelieliem parādiem.

Šobrīd trūcīgai vai maznodrošinātai personai, kurai naudas dārgajam fiziskas personas maksātnespējas procesam nav, bet ir neapdomīgi paņemti ātrie kredīti līdz 5000 eiro, iespējas atbrīvoties no parādu jūga nav.

Izeju piedāvā Tieslietu ministrijā tapis likumprojekts, kas jau izsludināts valsts sekretāru sanāksmē. Tas ļautu trūcīgajiem dzēst nelielos parādus  šā brīža redakcijā no diviem, bet, iespējams, pat sākot no 1000 līdz 5000 eiro.

“Nevajadzētu uztvert, ka šis te process, ko mēs piedāvājam, ka tā ir vispārēja brīvlaišana no parādsaistībām, personai ir jāizpilda kritēriji un jābūt zināmai motivācijai, jābūt pretimnākšanai attiecībā gan uz kursiem, gan notāra uzrunāšana,” saka tieslietu ministra biroja vadītājs Aldis Bukšs.

Parāda atlaišana būtu pieejama vienu reizi dzīvē. Parādniekam būtu jāiet pie notāra, kas pārbaudītu atbilstību kritērijiem un sazinātos ar kreditoriem, kā arī jāiziet finanšu pratības kurss.