“Swedbank” pusgadu Latvijā noslēdz ar 59 miljonu eiro peļņu

Komentāri
“Swedbank” pusgadu Latvijā noslēdz ar 59 miljonu eiro peļņu
FOTO: SCANPIX ()

“Swedbank Latvija” šā gada pirmajā pusgadā strādājusi ar 59 miljonu eiro peļņu, kas ir 10 miljoniem eiro vairāk nekā pērn attiecīgajā laika periodā.

Bankas ieņēmumu apjoms šī gada pirmajā pusgadā saglabājās tādā pašā apjomā kā pagājušā gadā pirmajā pusgadā, savukārt izdevumu apjoms ir sarucis par aptuveni 4 procentiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Swedbank” jaunās kreditēšanas apjoms šī gada pirmajos sešos mēnešos bija 268 miljonus eiro apmērā, tomēr uzņēmumu pieprasījums pēc jauna finansējuma saglabājas zems. Kredītportfeļu amortizācija joprojām turpinās un kredītu kopapjoms pirmā pusgada beigās bija 3,218 miljardi eiro.

Aktivitātes pieaugumu var novērot hipotekārās kreditēšanas tirgū, kur kreditēšanas apjomi, salīdzinot ar iepriekšējā gada pirmo pusgadu, ir pieauguši par aptuveni 22 procentiem.

Kredītu kvalitāte šī gada pirmajā pusgadā uzlabojusies. Kavēto kredītu apjoms samazinājās un pirmā pusgadā beigās tas bija 201 miljons eiro.

“Banku sektors šobrīd ir gatavs piedāvāt vairāk naudas kreditēšanā, tomēr to bremzē uzņēmumu piesardzība par saviem nākotnes plāniem. Privātpersonu biznesā redzam lielāku klientu interesi par mājokļu kreditēšanu un ceram, ka nepārdomātas izmaiņas maksātnespējas regulācijā neapslāpēs šīs pozitīvās tendences,” kredītu tirgu Latvijā ieskicē “Swedbank” vadītājs Latvijā Māris Mančinskis.

“Swedbank” noguldījumu apjoms pirmajā pusgadā ir pieaudzis par 12 procentiem, salīdzinot ar attiecīgo laika posmu gadu iepriekš. Depozītu portfelis otrā ceturkšņa beigās sasniedza 3,166 miljardus eiro.

“Swedbank” informē, ka pēc pārejas uz eiro ir mainījušies klientu maksāšanas paradumi – klienti ar karti norēķinās biežāk un par mazākām summām. Bankas veiktā aptaujā secināts, ka patlaban 82% iedzīvotāju atzīst, ka norēķini ar karti ir ikdienas ieradums, kas aizstāj skaidras naudas izmantošanu. Piektdaļa aptaujāto (19%) “Swedbank” aptaujā atzinuši, ka pēdējā pusgada laikā ar karti norēķinās biežāk nekā iepriekš.

Ukrainas-Krievijas konflikta ietekme tiešā veidā uz banku nav atstājusi iespaidu, tomēr daļa klientu nogaida ar investīciju veikšanu un sava biznesa paplašināšanu, savā paziņojumā norāda “Swedbank”.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl