Latvijas ekonomikas izaugsme ”pārslēgusies” uz zemāku ātrumu

0 Komentāru
Latvijas ekonomikas izaugsme ”pārslēgusies” uz zemāku ātrumu
FOTO: LETA

Ekonomikas izaugsme Latvijā ir samazinājusies un visticamāk arī turpmāk saglabāsies lēna. Swedbank šodien prezentēja savu jaunāko ekonomikas apskatu, kurā šā gada izaugsmes prognozes samazinātas no 2,5 līdz 2,3%. Līdzīgas tendences vērojamas arī citās valstīs, tomēr Austrumeiropas reģionā risku palielina Krievijas ekonomikas vājums.

Šā gada sākumā ekonomisti Latvijai paredzēja izaugsmi teju 5% apmērā. Vasaras vidū šīs prognozes bija sarukušas uz pusi. Jaunākās aplēses liecina, ka ekonomikas pieaugums būs vēl mazāks, pēc swedbank domām –  2,3% apmērā. Pie tā vainīgas ir pasaules ekonomikas tendences, kā rezultātā cieš Latvijas valsts eksports.

Latvijā izaugsmes apstāšanās gan netiek prognozēta un arī nākamajos 2 gados var rēķināties ar ekonomikas pieaugumu 2 līdz 3 % apmērā. Tas nozīmē, ka Latvijai jāpārslēdzas uz zemāku ātrumu un jārēķinās, ka treknie gadi neatgriezīsies.

Ekonomikas piebremzēšanās gan nav likusi mainīt darba tirgus prognozes. Iedzīvotāji aizvien var cerēt uz dzīves līmeņa pieaugumu.

Iedzīvotāju pirktspēju nākamgad samazinās brīvā elektrības tirgus atvēršana, kā dēļ jūtami kāps  elektrības tarifi.Vienlaikus gan ir cerības, ka turpinoties naftas cenu kritumam, saruks degvielas cenas un izdevumi par apkuri.

Tikmēr valdības darbā domas no rūpēm par Latvijas iedzīvotāju labklājību nākamā gada pirmajā pusē novērsīs Eiropas savienības prezidentūra.

0 Komentāru