Svarīgākās likumu izmaiņas 2016. gadā. Kas mums par tām jāzina?

Komentāri

2016.gads atnesis arī vairākus likuma grozījumus un izmaiņas. No šodienas samazināsies dabasgāzes tarifi mājsaimniecībām, vairākās jomās šogad pieaugs algas. Ausis jāsaspicē arī riteņbraucējiem, kā arī dažas izmaiņas skars smēķētājus.

Šis gads iezīmēsies ar to, ka Latvijā ieviests diferencētais neapliekamais minimums. To pakāpeniski ieviesīs līdz 2020.gadam. Šogad – tāpat kā līdz šim – tiek piemērots mēneša neapliekamais minimums 75 eiro apmērā. Tas mazinās slogu mazo algu saņēmējiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dažas izmaiņas skars arī pabalstu sistēmu. No šā gada stājas spēkā likuma grozījumi, kas paredz celt atvieglojumus par apgādībā esošajām personām. Tie pieauguši par desmit eiro – iedzīvotāja ienākuma nodokļa atvieglojums ir 175 eiro. Valdība arī noteikusi iepriekš skaļi apspriesto pabalsta apmēru – tie būs 139 eiro mēnesī un 97 eiro apmērā katram nākamajam ģimenes loceklim. Palielinājies pensionēšanās vecums, tādējādi sasniedzot 62 gadus un deviņus mēnešus.

Algas pieaugs policistiem, mediķiem. Pirmo reizi alga palielināta arī ārstniecības iestāžu tehniskajam personālam – tā pieaugs par 17 eiro. Mediķu algām papildus piešķirti 10 miljoni eiro. Ievērojami algas pieaugs Saeimas deputātiem un ministriem.Līdz ar gadumiju ir stājies spēkā regulējums, kas nosaka, ka maksātnespējas procesa administratori ir valsts amatpersonas.

Savukārt ceļu satiksmes jomā daudz jauninājumu attiecas uz riteņbraucējiem. Tagad braukšana ar velosipēdiem atļauta tikai pa veloceliņu, bet ja tā nav, jābrauc pa brauktuvi. Pa ietvi atļauts pārvietoties izņēmuma gadījumos.

Smēķētājiem jāņem vērā, ka no šī gada, līdztekus iepriekšējiem ierobežojumiem, tabakas izstrādājumu tirdzniecība būs aizliegta internetā un valsts un pašvaldību iestāžu telpās.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl