Straujuma stāsta, kādēļ ”Citadeles” pārdošana ASV investoriem ir veiksmīgs darījums

1 komentārs

ASV investoru ienākšana Latvijas finanšu nozarē būs signāls pasaules valstu potenciālajiem investoriem – Latvijā ir stabila vide, kurā var investēt, intervijā LNT raidījumā ”900 sekundes” stāstīja Laimdota Straujuma.

Vērtējot bankas ”Citadele” pārdošanā nav jāvērtē tikai cena. Tā ir līdzvērtīgs kritērijs arī tādiem kritērijiem kā investoru biznesa piedāvājums un reputācija, norādīja premjerministre.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma:

Amerikas finanses un investori šeit – tas ir papildu devums mūsu drošībai.

Runājot par biznesa piedāvājumu, L. Straujuma norādīja, ka ASV investori plāno banku ”Citadele” padarīt par Baltijā lielāko banku mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) kreditēšanas jomā.

Jau ziņots, ka Eiropas rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) viceprezidents Filips Benets izteicies, ka “Citadele” pārdošanas process bijis profesionāls un vērtējis to pozitīvi.

Bankas ”Citadele” pārdošanas cena joprojām netiek publiski atklāta, savukārt neoficiāli minēto cena tiek uzskatīta par pārāk zemu. Zemās cenas dēļ bankas pircējiem darījums būs ārkārtīgi izdevīgs, atzina investīciju baņķieris Ģirts Rungainis.

Iepriekš izskanējis, ka ”Ripplewood Holdings” par bankas ”Citadele” 75% plus vienu akciju, iespējams, varētu maksāt 75 miljonus eiro.

TOP komentāri

  • Anna
    0 0 0

    Anna

    Varēja labāk pārdot Parex bankas problemātiskas aktīvus - Revertu! Nevis pelnu nesošo Citadeles banku!

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl