Straujuma: Lietuvas premjers domā, ka airBaltic un Rīgas lidostas mantas arests nav adekvāts

0 Komentāru
Straujuma: Lietuvas premjers domā, ka airBaltic un Rīgas lidostas mantas arests nav adekvāts
Foto: LETA

Lieta nav viennozīmīga, un arī Lietuvas premjers uzskata, ka Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic un lidostas Rīga mantas arestēšana nav adekvāts solis, sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Lietuvā notiek vēl kāda tiesa – tajā aviouzņēmuma flyLAL īpašnieki apsūdzēti tajā, ka viņi mākslīgi noveduši kompāniju līdz bankrotam, sacīja L. Straujuma, norādot, ka flyLAL lieta nav viennnozīmīga.

”Es pirmdien runāju ar Lietuvas premjeru, un arī viņš domā, ka 58 miljonu eiro mantas arestēšana nav adekvāts solis. [..] Tas notiek laikā, kad mums ir prezidentūra un jāveic lidojumi. Veikt mantas arestu šādā apjomā ir neadekvāti,” sacīja L. Straujuma.

Jau ziņojām, ka Eiropas Savienības (ES) Tiesa nolēmusi, ka ar Lietuvas tiesas lēmumu var arestēt aviokompānijas airBaltic un Rīgas lidostas īpašumu 200 miljonu litu (57,92 miljonu eiro) vērtībā.

Tiesa šādu lēmumu pieņēmusi 23. oktobrī, un tas paver durvis bankrotējušās Lietuvas lidsabiedrības flyLAL-Lithuania Airlines (flyLAL) kreditoriem prasīt zaudējumu atlīdzināšanu 200 miljonu litu apmērā par iespējamo airBaltic negodīgo rīcību, paziņoja FlyLAL administrators Aurimans Valaitis.

Pēc viņa teiktā, tagad ir jāsagaida Latvijas Augstākās tiesas lēmums un jāveic darbības īpašuma arestam Latvijā.

Lietuvas aviokompānija flyLAL 2009. gadā bankrotēja, kā vienu no iemesliem minot negodīgu konkurenci. 2008. gadā Lietuvas Apelācijas tiesa nolēma arestēt Rīgas starptautiskās lidostas un airBaltic īpašumu nepilnu 200 miljonu litu vērtībā, ko bija pieprasījusi flyLAL.

2013. gada maijā Latvijas Augstākā tiesa vērsās ES Tiesā pēc vērtējuma, vai ir pamats Latvijā neatzīt Lietuvas Apelāciju tiesas spriedumu.

0 Komentāru