Strauji pieaug piena iepirkuma cenas; dārgāki paliek arī piena produkti veikalu plauktos

4 komentāri
Strauji pieaug piena iepirkuma cenas; dārgāki paliek arī piena produkti veikalu plauktos
Lauku sēta Latgalē. (Ivars Soikāns / LETA)

Eiropā un Latvijā strauji pieaug piena iepirkuma cenas. Tomēr Eiropas Komisija brīdina nozares pārstāvjus par arvien pieaugušo piena cenu svārstīgumu un aicina neatslābt. 

Svaigpiena iepirkuma cena ir ļoti mainīga un ar laiku kļūs vēl svārstīgāka. Par to zemniekus brīdina gan Eiropas, gan Zemkopības ministrijas eksperti.

Tagad piena iepirkuma cena sasniegusi 30 centus par kilogramu. Gada laikā cena pieauga vairāk nekā par 68%. Tomēr piena lopkopji priecāties nesteidz. Pieredze rādot, ka pēc kāpuma seko kritums.

 

Juris Cīrulis
Zemnieku saeimas valdes priekšsēdētāja vietnieks

Pārdzīvota ļoti ilgstoša krīze. Ir bijis periods, kas saucās izdzīvošana vairāku gadu garumā, un, bez šaubām, tas liek visu laiku uzmanīties no tā, vai atkal kādu brīdi nevar notikt tas, kas saucas krīzes situācijas atkārtošanās.

 

Piena iepirkuma cena paaugstinās visā Eiropā. Vidēji tā pakāpās līdz 33 eirocentiem par kilogramu.

Strauju kāpumu piedzīvo arī piena produktu cenas. Vidēji tās palielinājās par apmēram 40%. Bet visvairāk – sviestam – pāri 100% pasaules tirgos. Speciālisti prognozē, ka agri vai vēlu neadekvāti augsta sviesta cena stabilizēsies un varbūt pat nedaudz samazināsies, iespējams, pavelkot sev līdzi arī piena iepirkuma cenas.

TOP komentāri

 • s
  +4 +4 0

  s

  Kad iepirkuma cenas krit,veikalos labākajā gadījumā stāv uz vietas, kad iepirk.cenas ceļas, veikalos uzreiz ari.Kā tirgotāji to izskaidrotu?
 • kā to saprast?
  +1 +1 0

  kā to saprast?

  tad jau mēs esam Eiropā, ja pieaug gan Latvijā, gan Eiropā. Pats saproti, ko uzrakstīji?
 • kļūst!!
  +1 +1 0

  kļūst!!

  kļūst dārgāki!! Ja paliek, tad paliek kā ir, jūs, analfabēti!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl