Strauji pieaug piena iepirkuma cenas; dārgāki paliek arī piena produkti veikalu plauktos

4 komentāri

Eiropā un Latvijā strauji pieaug piena iepirkuma cenas. Tomēr Eiropas Komisija brīdina nozares pārstāvjus par arvien pieaugušo piena cenu svārstīgumu un aicina neatslābt. 

Svaigpiena iepirkuma cena ir ļoti mainīga un ar laiku kļūs vēl svārstīgāka. Par to zemniekus brīdina gan Eiropas, gan Zemkopības ministrijas eksperti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tagad piena iepirkuma cena sasniegusi 30 centus par kilogramu. Gada laikā cena pieauga vairāk nekā par 68%. Tomēr piena lopkopji priecāties nesteidz. Pieredze rādot, ka pēc kāpuma seko kritums.

 

Juris Cīrulis
Zemnieku saeimas valdes priekšsēdētāja vietnieks

Pārdzīvota ļoti ilgstoša krīze. Ir bijis periods, kas saucās izdzīvošana vairāku gadu garumā, un, bez šaubām, tas liek visu laiku uzmanīties no tā, vai atkal kādu brīdi nevar notikt tas, kas saucas krīzes situācijas atkārtošanās.

 

Piena iepirkuma cena paaugstinās visā Eiropā. Vidēji tā pakāpās līdz 33 eirocentiem par kilogramu.

Strauju kāpumu piedzīvo arī piena produktu cenas. Vidēji tās palielinājās par apmēram 40%. Bet visvairāk – sviestam – pāri 100% pasaules tirgos. Speciālisti prognozē, ka agri vai vēlu neadekvāti augsta sviesta cena stabilizēsies un varbūt pat nedaudz samazināsies, iespējams, pavelkot sev līdzi arī piena iepirkuma cenas.

TOP komentāri

 • s
  +4 +4 0

  s

  Kad iepirkuma cenas krit,veikalos labākajā gadījumā stāv uz vietas, kad iepirk.cenas ceļas, veikalos uzreiz ari.Kā tirgotāji to izskaidrotu?
 • kā to saprast?
  +1 +1 0

  kā to saprast?

  tad jau mēs esam Eiropā, ja pieaug gan Latvijā, gan Eiropā. Pats saproti, ko uzrakstīji?
 • kļūst!!
  +1 +1 0

  kļūst!!

  kļūst dārgāki!! Ja paliek, tad paliek kā ir, jūs, analfabēti!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl