Strauji pieaug piena iepirkuma cenas; dārgāki paliek arī piena produkti veikalu plauktos

4 komentāri

Eiropā un Latvijā strauji pieaug piena iepirkuma cenas. Tomēr Eiropas Komisija brīdina nozares pārstāvjus par arvien pieaugušo piena cenu svārstīgumu un aicina neatslābt. 

Svaigpiena iepirkuma cena ir ļoti mainīga un ar laiku kļūs vēl svārstīgāka. Par to zemniekus brīdina gan Eiropas, gan Zemkopības ministrijas eksperti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tagad piena iepirkuma cena sasniegusi 30 centus par kilogramu. Gada laikā cena pieauga vairāk nekā par 68%. Tomēr piena lopkopji priecāties nesteidz. Pieredze rādot, ka pēc kāpuma seko kritums.

 

Juris Cīrulis
Zemnieku saeimas valdes priekšsēdētāja vietnieks

Pārdzīvota ļoti ilgstoša krīze. Ir bijis periods, kas saucās izdzīvošana vairāku gadu garumā, un, bez šaubām, tas liek visu laiku uzmanīties no tā, vai atkal kādu brīdi nevar notikt tas, kas saucas krīzes situācijas atkārtošanās.

 

Piena iepirkuma cena paaugstinās visā Eiropā. Vidēji tā pakāpās līdz 33 eirocentiem par kilogramu.

Strauju kāpumu piedzīvo arī piena produktu cenas. Vidēji tās palielinājās par apmēram 40%. Bet visvairāk – sviestam – pāri 100% pasaules tirgos. Speciālisti prognozē, ka agri vai vēlu neadekvāti augsta sviesta cena stabilizēsies un varbūt pat nedaudz samazināsies, iespējams, pavelkot sev līdzi arī piena iepirkuma cenas.

TOP komentāri

 • s
  +4 +4 0

  s

  Kad iepirkuma cenas krit,veikalos labākajā gadījumā stāv uz vietas, kad iepirk.cenas ceļas, veikalos uzreiz ari.Kā tirgotāji to izskaidrotu?
 • kā to saprast?
  +1 +1 0

  kā to saprast?

  tad jau mēs esam Eiropā, ja pieaug gan Latvijā, gan Eiropā. Pats saproti, ko uzrakstīji?
 • kļūst!!
  +1 +1 0

  kļūst!!

  kļūst dārgāki!! Ja paliek, tad paliek kā ir, jūs, analfabēti!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm 1

Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Lasi vēl