Sperts nozīmīgs solis, lai beidzot atvērtu Latvijas gāzes tirgu

Komentāri
Sperts nozīmīgs solis, lai beidzot atvērtu Latvijas gāzes tirgu
Foto: LETA

Ceturtdien ir sperts nozīmīgs nākamais solis Latvijas gāzes tirgus atvēršanai no nākamā gada aprīļa.  

Saeima apstiprināja vērienīgus Enerģētikas likuma grozījumus, kas paredzēs kārtību un nosacījumus, kā notiks gāzes tirgus atvēršana pēc 2017. gada aprīļa, un kādi priekšdarbi vēl jāveic pašam gāzes tirgus monopolistam Latvijas gāzei, kuru nolemts sadalīt divās daļās. Atbildīgā ministrija gandarīta par likuma grozījumiem, tikmēr eksperti tos kritizē.

“Es esmu ļoti apmierināta ar likuma kvalitāti, ņemot vērā, ka bija ļoti liela pretestība gan no oponentiem, gan no it kā šķietamiem atbalstītājiem, jo dažkārt tu vari procesam vai rezultātam traucēt, gan oponējot, gan pārspīlēti atbalstot. Teiktu, ka tā ir tāda liela valsts uzvara,” norādīja ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola.

“Es to noteikti netraktētu šādā veidā, nu par uzvaru varētu runāt tad, ja ir sagatavots ļoti labs produkts un pārliecinoši iegūst visus argumentus – gan par, gan pret, taču šeit ir bijis tā, ka daudzi lēmumi pieņemti, manuprāt, nepilnīgā lēmuma pieņēmēju izpratnē par to, par ko tiešām tiek pieņemti lēmumi. Kopumā ņemot, šeit tas rezultāts principā paver iespēju runāt par to, ka mēs patiešām virzāmies brīva un atvērta gāzes tirgus virzienā,” teic enerģētikas eksperts Reinis Āboltiņš.

Lasi vēl