Šogad stājušies spēkā virkne likumu grozījumu, kas ietekmēs iedzīvotāju maciņa biezumu

7 komentāri
Šogad stājušies spēkā virkne likumu grozījumu, kas ietekmēs iedzīvotāju maciņa biezumu
ROMĀNS KOKŠROVS, F64

Daudzu Latvijas iedzīvotāju maciņa biezumu un ikdienu šogad ietekmēs virkne likumu grozījumu, kas stājušies spēkā līdz ar jauno gadu. 

Tā piemēram, izmaiņas skars daudzus autovadītājus, jo sākot ar 1. janvāri transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa apmēru noteiks tas, cik videi draudzīga ir automašīna. Proti, jo lielāks ir no automobiļa radītā oglekļa dioksīda izmešu daudzums jeb CO2, jo plašāk jāatver maciņš.

Līdz ar jauno gadu spēkā stājušies grozījumi likumā par akcīzes nodokli, kas paredz palielināt akcīzes nodokli tabakas izstrādājumiem. No 1. janvāra par 6 centiem centiem pieaugušas smēķējamai tabakai, tabakas lapām un karsējamai tabakai, bet šī gada jūnijā par 20% pieaugs cenas cigaretēm. Savukārt no 1. marta pieaugs cenas arī alum un vīnam.

Līdz ar jauno gadu stājušies spēkā arī grozījumi iepakojuma likumā, kas paredz veikalos aizliegt bezmaksas plastmasas maisiņus. Tāpat no 1.janvāra iedzīvotājus varēs sodīt par to, ka dzīvoklī tvaika nosūcējs virs gāzes plīts ir pievienots dabīgās ventilācijas šahtai. Jaunie noteikumi visvairāk ietekmēs padomju laikā būvēto daudzdzīvokļu namu iemītniekus.

Jaunais gads ieviesis izmaiņas arī uzņēmējiem – stājušies spēkā noteikumi par jaunajām kases aparātu un sistēmu prasībām, kurām uzņēmējiem jāpielāgojas līdz šā gada 1.jūlijam.

7 komentāri