Šogad Latvijas IKP varētu pieaugt par 3,3%, prognozē ekonomisti

Komentāri

Latvijas ekonomikas vērotājus pagājušā gada lielākā daļa priecēja ar iekšzemes kopprodukta pieaugumu, kas bija mazliet labāks nekā gaidīts. Turklāt arī eksportētāji varēja lepoties ar jauniem tirgiem. Vai tikpat pozitīvs bija pēdējais gada ceturksnis, piektdien atklās Statistikas pārvalde.

Pagājušā gada laikā bija vērojamas vairākas pozitīvas tendences, un tiek lēsts, ka arī ceturtais ceturksnis varētu priecēt ar ekonomikas pieaugumu 3% līdz 3,7% apmērā.

Salīdzinoši optimistiski ekonomisti raugās arī tālākā nākotnē, pieļaujot, šogad iekšzemes kopprodukta pieaugums sasniegs 3,3%. Joprojām galvenie negatīvie riski Latvijas ekonomikai būs ārējie riski, ko tiešā veidā ietekmēt nevaram. Taču ekonomisti aicina politikas veidotājus nebūt tuvredzīgiem un veikt iekšējās reformas, lai izaugsmes tempu varētu paātrināt.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl