2 komentāri
Šogad Latvijā elektroenerģijas cena kritusi par 13%, pauž “Enefit”

Šis gads Baltijas elektroenerģijas tirgū iezīmējis būtisku infrastruktūras attīstību, kā rezultātā vidējā elektroenerģijas cena Latvijā ir kritusies par 13%, kamēr Igaunijā vērojams cenas pieaugums, – šādus datus apkopojusi energokompānija “Enefit”. Tiek norādīts, ka nākamgad cenas atkal varētu kāpt.

Šā gada pēdējie mēneši ir mazinājuši sākotnējās prognozes par cenu pieaugumu 2017. gada elektroenerģijas līgumiem, tomēr ziema bez sniega un naftas cenas pieaugums rada risku elektroenerģijas cenu kāpumam nākamgad.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Visbūtiskākās cenu izmaiņas Baltijas reģionā šogad radīja jaunais NordBalt kabelis, kas būtiski palielināja lētākās ziemeļvalstu elektroenerģijas pieejamību Latvijai un Lietuvai. Aktīvi darbojoties vien pusgadu, tas abās valstīs izraisīja ievērojamu elektroenerģijas cenu kritumu.

Tādējādi Latvijā 2016. gada vidējā elektroenerģijas cena pašlaik ir 36,34 €/MWh, kas ir 13,16% kritums pret 2015. gadu, norāda uzņēmums.

Savukārt Igaunija 2016. gadā pieredzēja elektroenerģijas sadārdzināšanos, kad decembra vidū gada vidējā cena bija par 6,34% augstāka nekā pērn.

”Ja salīdzina pērn un šogad veiktās tirgus prognozes nākamajam gadam, tad redzams, ka 2017. gada nākotnes darījumu cenas ir pieaugušas par aptuveni ceturtdaļu. Pēdējā mēneša laikā nākotnes darījumu cenas gan ir sākušas ievērojami samazināties, un iespējams, ka nākotnes cenas varētu nemaz nesasniegt sākotnēji prognozēto augsto līmeni. Tomēr pieaugošās naftas cenas un zemā hidrorezervju līmeņa dēļ pastāv risks, ka nākamajā gadā elektroenerģijas cenas varētu atkal kāpt,” norāda Jānis Bethers.

Novembra beigās OPEC vienojās par naftas ražošanas apjoma ierobežošanu, kas var izraisīt naftas un arī gāzes cenas kāpumu. Latvijā liela daļa elektroenerģijas tiek saražota gāzes spēkstacijās un gāzes sadārdzināšanās tieši ietekmētu elektrības cenu līmeni Latvijas un Lietuvas apgabalā. Tāpēc šis apstāklis var iespaidot elektroenerģijas cenu periodos, kad patēriņš ir liels, kā arī tas var palielināt cenas svārstību amplitūdu gan visā sezonā, gan dienas laikā. Turklāt arī šogad tiek prognozēta silta ziema ar nelielu sniega daudzumu, kas no vienas puses samazina elektroenerģijas patēriņu un palīdz uzkrāt ūdens rezerves, taču ilgtermiņā maza sniega sega veicinās elektroenerģijas cenas kāpumu 2017. gadā.

TOP komentāri

 • Zaiga
  0 0 0

  Zaiga

  Vismaz tie cipari uz leju nav gājuši, ja ne vēl uz augšu.Bet sen jau esmu iemācījusies neticēt tam ko raksta.
 • Edgars
  0 0 0

  Edgars

  Man gan tie cipari,kad sarēķina gala iznākumu,sanēk lielāki.Es to cenas kritumu kaut kā neredzu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl