Šodien pēdējā diena, kad var izvēlēties elektrības tirgotāju

Komentāri
Šodien pēdējā diena, kad var izvēlēties elektrības tirgotāju
Foto: m01229/Flickr

Šodien, 15. decembrī, ir pēdējā diena, kad mājsaimniecības var izvēlēties tirgotāju, no kura pirkt elektrību sākot ar nākamā gada 1. janvāri.

Līdz ar elektrības tirgus atvēršanu no 1. janvāra, iedzīvotājiem izzudīs Latvenergo līdz šim subsidētās zemās cenas. To vietā elektrības rēķinu noteiks tirgus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Turpmāk kaut vai katru mēnesi līdz attiecīgā mēneša 15. datumam mājsaimniecības varēs izvēlēties starp vairākiem elektrības tirgotāju piedāvājumiem. Taču, iespējams, ka daudzi iedzīvotāji nedarīs neko. Šiem iedzīvotajiem automātiski tiks piemērots Latvenergo Elektrum Universālais tarifs.

Tas neesot pats izdevīgākais, tomēr nav arī pārmērīgi dārgs tiem, kuru patēriņš nepārsniedz 200 kilovatstundas mēnesī, ziņo LNT. Tāds patēriņš kopumā līdz šim bijis 70% no Latvenergo 850 tūkstošiem klientu.

Regulators uzskata, ka Latvijā elektrības pārdevēju piedāvājumi ir konkurētspējīgi – lai gan cenas ir gana līdzīgas, atšķiras nianses. Šo nianšu sarakstā ir, piemēram, atlaides, ja mājsaimniecība veic priekšapmaksu par elektroenerģiju.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl