Šobrīd uzņēmumos un valsts iestādēs ir brīvas vairāk nekā 30 000 vakances

Šobrīd uzņēmumos un valsts iestādēs kopumā ir vairāk nekā 30 000 vakances, par tik daudz trūkstošām darba rokām liecina Nodarbinātības valsts aģentūras dati (NVA).

Atpakaļ uz rakstu

18 komentāri

 • Janis Ozolins

  Janis Ozolins

  Hroniska darba devēju politika-kapeiku pišana, jeb kā nožurkot vairāk naudu no strādniekiem un pasūtītājiem.
 • Aigars Korzinins

  Aigars Korzinins

  Tās itkā brīvās vietas, ir tīrās muļķības. Tur ir ieskaitītas visas vakances kur gadiem neviens nepiesakās. 450 ero, mēnesī. Pat tadžikus padomās strādāt vai nē...
 • Linda Ēna
 • Dekrēta atvalinajuma

  Dekrēta atvalinajuma

  Ja darba vietas daudz un bezdarbnieku arī, bet kādēļ tad tajās vietās cilvēki nestrādā ja jau nez cik ilgi jau meklē strādniekus. Lielākā daļa ir vaina tajās darba vietas, jo pa smiekla naudu neviens negrib strādāt ja visa nauda aiziet lielajos rēķinos pa dzīvokļiem ģimenes uzturēšanai. Pat neko nevarot iekrāt lai ko nopirktu jaunu priekš ģimenes vai mājokļa. Kurš tad pa kapeikām grib strādāt, piemēram, Maxima kur gadiem visu laiku meklē pārdevējas, ja jāstrādā 12 stundas dienā un saņem smiekla naudu mēnesi. 😡
 • S

  S

  Vispirms jāveic kārtīgs audits valsts pārvaldibas iestāžu pienākumos un jāzina, kas jāveic katrai nozarei un katram dabiniekam, un vai vispār jāveic.Pašlaik bieži notiek dublēšanās un patiesībā atbildīgo isti nav. Ne velti ar iedzīvotāju iesniegumiem un ziņojumiem notiek pingpongs-tas jau ir viens pierādījums, ka īstas kartības nav.
 • Andris
 • Rihard Borovkov

  Rihard Borovkov

  Zinu pēc pieredzes. No tām visām vakancēm pusei prasības nereālas, bet maksās minimālo algu vai nedaudz virs tās. Otra puse domāta viesstrādniekiem. Shēma vienkārša: Nepieciešams IT speciālists. Latvijas IT speciālisti prasa pēc nodokļu nomaksas vismaz 1500 eur. Lai uzaicinātu IT speciālistu no Uzbekistānas viņam algā jābūt vismaz 850 eur, ko prasa Migrācijas dienests, lai varētu uzaicināt ārzemniekubuz darbu, bet ir arī vakancei NVA jābūt vismaz 1 mēnesis un uz to, lai neviens nepiesakās vai nav piemērota kandidāta. Un tad skaitam Latvietim pirms nodokļiem, darba devējam gadā apiet 1500+visi nodokļi=2500 eur*12 mēneši=30 000 eur gadā. No trešās valsts. Darba vīza uz gadu 190 eur. Biļete vienā virzienā uz Latviju 200 eur. Uz vietas tur ağentūra, ja nav paziņas 100 eur par cilvēku, istaba kaut kur uz gadu 2000 eur un alga piemēram uzliekot 1000 eur mēn. uz papīra darba devējam izmaksās 1250 eur*12=15 000 eur viss kopā 17 500-20 000 eur, ekonomija 5000 eur gadā. Bet Uzbekistānietim, kuram šeit ir Eiropa un laba alga paradīze, jo tur pie vietĕjā viņš saņēmis 500$ mĕnesī. Tas pats, kas Latvieši Vācijā un citur pasaulē.
 • Oskars

  Oskars

  Pareizi dara samazinot bezdarbnieku pabalstu,tik daudz brīvu darba vietu,lai iet un strādām
 • Darbinieks

  Darbinieks

  Kur ir brīvas vakances piedāvājums, tur pretīm jābūt reālam algas piedāvājumam. Un atkarīgi no algas piedāvājuma manam budžetam ir atkarīga interese uz darba vakanci. Visa mana atbilde.
 • Birmingham Latvieši UK

  Birmingham Latvieši UK

  Strādāju Anglijā.
  Bērnkem ir skolas formas- japerk pašiem taču atlauties var.
  No manas algas,Dzīves vietai tērējam mazāk kā trešo daļu,īrējam 3 izstabu māju lielu,ar dārzu,garāžu un superīgā vietā,garāža ir ļoti liela.
  Tātad no algas atlikusajiem 70% tie 30% .būs ,gāze,el ,ūdens council tax,tv licence,internets,telefoni 2 Ar 30g datu plānu un bezmaksas unlimited minūtēm.
  Paliek 40% algas uz mēnesi.
  10% auto kredits auto pirkām gandriz jaunu ar rūpnīcas garantiju.
  30% algas paliek uzturam,bet vel mana sieva ar strādā un no vinas algas mēs dzīvojam kā cilvēki,ejam uz kino,braucam dabā,pasākumi,drēbes uzturam vel 2 automašinas,bērniem visadas izpriecas uc.lietas.
  Strādājam 8h dienā no pirmdienas līdz piektdienai,piektdien parasti beidzam agrāk..
  Darbā esam apdrošināti līdz zobiem.
  Jā vēl mums maksā bērnu naudu kas ir 10.daļa no manas algas,tur ir formas skolai,piederumi,somas utt.
  Ja darbā grib lai mes pastradajam virsstundas,tad mums palūdz vai nevar un tur ir pus otra likme,bet var ari nepalikt un neviens nesataisis briesmigu seju,bet teiks,"have a nice weekend"
  Kontā bez vajadzības pat nav jāskatās,konkrētajā datumā alga tur būs!
  Šeit es nrunāju par summaam ,bet konkrētām daļām kas paliek pāri no grūti pelnītās naudiņas.
  Vai Latvijā tā ir?
  Vai tur tas vispār ir iespējams?
  Tad kā lai es atgriežos savā valstī,ja sveša valsts mani pieņem ka savu pilsoni un pat vairāk,tādu atbalstu nekad,nekad neesmu jutis Lv,jā es esmu darba rūķis un daudz strādāju,taču šeit ari labi saņemu.
  Atceramies,ka dzīvē pats dārgākais ir laiks,ko tu kādam velti,nav svarīgi kurā pasaules malā tu esi,esi laimīgs!
  • Peteris Skrr

   Peteris Skrr

   Birmingham Latvieši UK nu jā bet risks ka somālietis tevi nodurs Latvijā ir 20x mazāks.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!