Slavenās deputātu kvotas neesot izskaustas, budžetā tās vienkārši ir noslēptas – uzskata opozīcija

1 komentārs

Nākamā gada budžets ir pirmsvēlēšanu budžets, bet tajā nav ne piles populisma – tā, uzsākot debates par to, kā valstij nākamgad tērēt naudu, Saeimā teica Ministru prezidents Māris Kučinskis. Tikmēr opozīcija valdību vaino liekulībā, jo bēdīgi slavenās deputātu kvotas neesot izskaustas, budžetā tās vienkārši ir noslēptas.

Premjers savā uzrunā uzskaitīja budžeta prioritātes – aizsardzību, veselību un demogrāfiju. Tas ir, tiek celti bērnu pabalsti, izpildīta NATO prasība par 2% no IKP aizsardzībai un tēriņi veselībai pirmo reizi pārsniedz miljardu eiro. Tāpat premjers noraidīja bažas, ka Latvijas ekonomikai draud pārkaršana un kārtējā krīze, solot, ka reiz tiks veidoti arī uzkrājumi.

Māris Kučinskis
premjers

Nākamā gada budžets ir vēlēšanu gada budžets, bet tajā nav ne piles populisma. Tāpēc tas ir taisnīgs attiecībā pret visu Saeimā pārstāvēto partiju deputātiem. Zinu, ka jūs esat valstsvīri, kuri prot pieņemt drosmīgus lēmumus. Aicinu atbalstīt 2018. gada budžetu pirmajā lasījumā.

Opozīcija gan vainoja valdību liekulībā, jo tā dēvētās deputātu kvotas, pretēji solītajam, tā arī neesot atceltas. Kvotas ļāva katram tautas kalpam izdalīt konkrētu summu no valsts budžeta savai sirdij tuviem, reizēm itin dīvainiem projektiem, tādēļ izraisīja lielu neizpratni. Tomēr opozicionāri uzskata, ka tagad kvotas vienkārši noslēptas, piemēram, izveidojot sakrālā mantojuma fondu, par ko remontēt baznīcas.

Juris Viļums
Saeimas deputāts (LRA)

Kvotas ir liekulīgi noslēptas inteliģentāk, gudrāk ministriju budžetos. Sakrālā mantojuma saglabāšanas fonds ir patiešām, manuprāt, laba rīcība, atbildot uz kritiku par kvotām. Bet tas ir liekulīgi, jo ir tikai uz vienu gadu. Tātad tādi kristieši uz vienu gadu, pēc nākamajām Saeimas vēlēšanām – nu tad skatīsimies.

Savukārt “saskaņieši” zīmēja drūmu bildi Latvijas nākotnei, atsaucoties uz demogrāfijas datiem, ienākumu nevienlīdzību starp nabagajiem un bagātajiem un to, ka joprojām maz ražojam un daudz importējam. Tādēļ Latvijas valdībai būtu jātaupa mazāk un vairāk jāiegulda ražošanā.

Nākamā gada valsts budžeta projektā paredzēti 8,75 miljardu eiro ieņēmumi un par 200 miljoniem lielāki izdevumi. Kopumā valsts plāno tērēt par 625 miljoniem eiro vairāk nekā šogad. Galīgais balsojums par nākamā gada valsts budžetu notiks līdz novembra beigām.

TOP komentāri

  • s
    +1 +1 0

    s

    Vismaz deputātiem vajadzētu beigt tikai runāt-kādēļ saskaņieši nenosauc tos dīvainos priekšlikumus un tos, kam tie izdevīgi.Tagad izklausās pēc muldēšanas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl