Siliņš: LNOB finanšu situācija ir stabila, darbinieki var nesatraukties

1 komentārs

Neatkarīgi no Covid-19 krīzes dēļ atceltajām izrādēm Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) finanšu situācija ir stabila un darbinieki var nesatraukties, šorīt intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja iestādes direktors Egils Siliņš.

Viņš atzina, ka pagaidām vēl nav zināms, cik ilga būs LNOB dīkstāve, jo tas būs atkarīgs no valdības lēmuma par ārkārtējās situācijas pagarināšanu, tomēr, pat ja izrādes varēs atsākties tikai rudenī, opera ar finansēm tiks galā, ja vien netiks samazināta tai piešķirtā valsts dotācija.

Siliņš skaidroja, ka valsts dotācija veido 70% LNOB budžeta, bet pārējie 30% ir ienākumi no pārdotajām biļetēm, kuri pamatā tiek novirzīti jauniestudējumu veidošanai. Līdz ar to, ja ienākumi no biļešu pārdošanas samazināsies, operai nāksies samazināt plānoto jauniestudējumu skaitu un, iespējams, repertuārā parādīsies dažas izrādes, kas nav spēlētas jau vairākus gadus, jo tas ļaus ietaupīt līdzekļus, klāstīja iestādes direktors.

Kā ziņots, Covid-19 pandēmijas dēļ no 13. marta līdz 14. aprīlim Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija, kuras laikā aizliegti publiski pasākumi ar cilvēku pulcēšanos, tāpēc nenotiek arī virkne kultūras un izklaides pasākumu. Iespējams, ārkārtējās situācijas termiņu nāksies pagarināt.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!