Saeima “pa kluso” palīdz nostiprināt Gazprom monopolu Latvijā

2 komentāri

Pēdēja plenārsēdē pirms Ziemassvētku brīvdienām, Saeima “pa kluso” nolēmusi stiprināt Gazprom pozīcijas Latvijā, aizliedzot lielajiem Latvijas gāzes klientiem iegādāties zilo kurināmo, apejot monopolistu. Ar Vienotības vadības un Zaļo un zemnieku savienības balsīm tika noraidīti vairāki priekšlikumi Enerģētikas likumā, kas dotu tiesības Latvenergo iepirkt lētāku gāzi no Klaipēdas, ļaujot samazināt arī elektrības cenu.

Radikāli maina koncepciju kā valdība bija iecerējusi sadalīt Latvijas gāzi. Viena uzņēmuma uzglabāšana, kas ir Latvijas stratēģiskais aktīvs Inčukalna gāzes krātuve, un pārvade un tirdzniecība un sadale.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saskaņā ar spēkā esošo Enerģētikas likuma redakciju – gāzes tirgum jau šobrīd bija jābūt atvērtam. Kā debatēs atgādināja, deputāte Lolita Čigāne, pēdējais šķērslis Latvijas gāzes monopola likvidācijai pazuda brīdī, kad darbību sāka Klaipēdas gāzes terminālis un tika palielinātas cauruļvadu infrastruktūras jaudas Lietuvā.

Taču tā vietā, lai ļautu Latvijas gāzes monopolam dabīgi izbeigties, dodot iespēju Latvenergo iegādāties lētāku zilo kurināmo Lietuvā, Saeima 2. lasījuma skatītais Enerģētikas likums, paredz monopoltiesību mākslīgu pagarināšanu līdz 2017. gada aprīlim. Daļa Vienotības frakcijas deputātu un Nacionālās apvienība bija iesnieguši priekšlikumus, tirgu vērt jau nākamgad. Pret to kategoriski iestājas Zaļo un zemnieku savienības kūrētā Ekonomikas ministrija.

Balsojumā svaru kausu par labu Latvijas gāzes monopoltiesību saglabāšanai izšķīra Vienotības frakcijas tā sauktais pragmatiskais spārns, kas līdzīgi kā Zaļo un zemnieku savienība un par lielākajiem Latvijas gāzes interešu lobētājiem Saeimā uzskatīta No sirds Latvijai frakcija, Čigānes priekšlikumus neatbalstīja. Pēc balsojuma Vienotības pragmatiķi gan solīja nepieļaut tirgus aizvēršanu.

Šajā jautājumā Latvijas gāze gan cieta sakāvi. Saeima noraidīja No sirds Latvijai deputāta Aivara meijas priekšlikumu, kas deva iespējas Gazprom saglabāt kontroli pār stratēģiski svarīgo Inčukalna gāzes krātuvi arī pēc uzņēmuma plānotās sadalīšanas 2017. gadā.

Daļa Vienotības deputātu un Nacionālās apvienības frakcijas gan uzskata, ka Ekonomikas ministrijas brīdinājumi ir nepamatoti. Daļa vienotības un Nacionālas apvienības frakcijas aicināja nepakļauties Latvijas gāzes spiedienam un vērt tirgu jau nākamgad.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl