Saeima konceptuāli atbalsta OIK maksājuma atcelšanu elektrības patērētājiem

2 komentāri
Saeima konceptuāli atbalsta OIK maksājuma atcelšanu elektrības patērētājiem
VLADISLVS PROŠKINS, F64

Saeima beidzot spērusi pirmo soli, lai pildītu vienu no galvenajiem priekšvēlēšanu solījumiem un ceturtdien, 17. septembrī, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, kas paredz obligātā iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanu, vēsta TV3 Ziņas.

Pirmajā lasījumā pieņemti likuma labojumi, kuru autors ir bijušais ekonomikas ministrs, Saeimas Tautsaimniecības komisijas vadītājs Ralfs Nemiro (“KPV LV”). Skaidrojot plānotās izmaiņas, viņš norāda, ka elektrības rēķinos vairs netiktu iekļauts OIK maksājums.

“Šobrīd mēs redzējām samērā vēsturisku brīdi, jo sāka attīstīties šis te ceļš OIK likvidēšanai. Ir pirmais lasījums noticis. Vēl ir pāris lasījumi priekšā, un mēs noteikti šā Saeimas sasaukuma laikā varēsim redzēt arī rezultātu. Es esmu ļoti gandarīts,” sacīja Nemiro.

Izmaiņas gan tiek vērtētas pretrunīgi. Pret tām balsoja vairums koalīcijas deputātu. Viņiem ir bažas par tiesvedības risku, kas valsts budžetam varētu izmaksāt simtiem miljonu eiro.

“Piedodiet, mēs vismaz esam atbildīgi par Finanšu ministriju un valsts finanšu stabilitāti. Mums ļoti grūti atbalstīt šāda likumprojekta tālāku virzību, ja nav izvērtēti šie jautājumi. Mēs ļoti negribētu, ka valsts tiek ierauta kaut kādos neskaidros tiesvedības procesos, kuros vienkārši jāmaksā milzīgas naudas summas,” atzina Saeimas deputāts Arvils Ašeradens (“Jaunā Vienotība”).

Saeimas kuluāros deputāti nopietni apšauba, vai likuma izmaiņas tiešām izdosies pieņemt arī galīgajā lasījumā.