Rožkalns: Tūristi izvēlas ceļot uz valstīm, kur vakcinācijas pret Covid-19 aptvere ir lielāka

3 komentāri

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns 30. augusta rītā TV3 raidījumam “900 sekundes” atklāja, ka neatkarīgi no Covid-19 pandēmijas apstākļiem Latvijai investīciju piesaistē sokas labi.

LIAA direktors apstiprina, ka Covid-19 pandēmijas laiks nav būtiski skāris investīciju piesaisti un atklāja, ka jau šogad piesaistīti 17 investīciju projekti un sasniegti 313 miljoni eiro investīcijās, kas ir vairāk nekā pagājušajā gadā.

“Kopumā Eiropā pagājušajā gadā investīciju apjoms kritās par 13%, savukārt Latvijā tas pieauga par 79%. Tā visa pamatā, ka pagājušajā gadā ne reizi netika aizvērta valsts ekonomika,” norāda Rožkalns.

Tūrisma nozare bija viena no tām, kas pandēmijas apstākļos cieta visvairāk un Rožkalns nenoliedz, ka arī Latvijā šī joma pamatīgi cieta: “Tūrisma nozare “sabremzējās”, bet tas ir saistīts ne tikai ar pandēmiju, bet arī ar mūsu attiecībām ar kaimiņvalstīm.”

Vaicāts par pret Covid-19 vakcinācijas ietekmi uz valsts konkurētspēju, Rožkalns norāda, ka to vislabāk iespējams novērot, raugoties tieši uz tūrisma jomu. Latvijā ieceļošana tūristiem faktiski bija iespējama tikai no jūlija, kad Eiropas Savienībā sāka izmantot Covid-19 digitālos sertifikātus. Tāpat Rožkalns norādīja, ka tūristi tomēr izvēlas ceļot uz valstīm, kur vakcinācijas aptvere ir lielāka.

LIAA direktors norāda, ka joprojām nedrīkst aizmirst par nozarēm, kuras nepieciešams atbalstīt, piemēram, sabiedrisko ēdināšanu. Tāpat viņš atgādina, ka tuvojas rudens un jau tiek brīdināts par iespējamu jauna Covid-19 viļņa parādīšanos, kura apmēri vēl nav skaidri. Rožkalns mierina, ka Ekonomikas ministrijā (EM) rīcības plāns ir gatavs dažādiem scenārijiem.

3 komentāri