Rosina atļaut darba devējiem kompensēt darbiniekiem attālinātā darba izmaksas

0 Komentāru
Rosina atļaut darba devējiem kompensēt darbiniekiem attālinātā darba izmaksas
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Darba devēji varētu kompensēt darbiniekiem attālinātā darba izmaksa 30 eiro apmērā, šādu priekšlikumu trešdien ārkārtas sēdē atbalstīja Ministru kabinets, skatot grozījumus likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”.

Ar šiem grozījumiem iecerēts sīkāk atrunāt arī iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) piemērošanas jautājumus, kas attiecas uz darba devēja kompensētajiem izdevumiem darbiniekam par darba veikšanu attālināti.

Iesniegtajā Finanšu ministrijas (FM) likumprojektā bija rosināts paredzēt, ka kompensējamo izdevumu summa mēnesī nedrīkstēs pārsniegt 60 eiro, no tiem 30 eiro mēnesī par darba vietas aprīkojuma nolietojumu, desmit eiro mēnesī par mazvērtīgiem priekšmetiem, piemēram, kancelejas precēm, seši eiro – komunālajiem maksājumiem, bet tālrunim un internetam – pa septiņiem eiro mēnesī.

Tomēr pret izmaksu dalīšanu pa izmaksu veidiem iebilda uzņēmēju organizācijas. Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ieskatā, likumprojektā nepieciešams precizēt, ka izmaksu limiti netiek dalīti pa izmaksu veidiem, bet gan tiek noteikts mēneša kopējo izdevumu limits, ko darba devējs ir tiesīgs kompensēt. Tāpat LDDK rosināja, ka likumprojektā ir jāparedz iespēja, ka tiek kompensētas izmaksas pilnā apmērā, ja tiek iesniegti grāmatvedības attaisnojuma dokumenti.

LDDK pārstāvis Jānis Pumpiņš ministriem skaidroja, ka minētie noteiktie limiti būtu apvienojami vienā summā, jo situācija ar attālinātā darba izmaksu kompensēšanu katrā nozarē atšķiras, piemēram, vienam uzņēmumam nepieciešams kompensēt darbiniekam krēslu iegādi, bet cits vairāk patērēs printeru tinti.

Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) norādīja, ka, izstrādājot priekšlikumu likumprojektam, FM nāca pretī darba devējiem. Ministrs pauda neizpratni par uzņēmēju organizāciju iebildumiem un pieļāva pat, ka uzņēmēju organizāciju priekšlikums ir mēģinājums nenomaksāt nodokļu par daļu maksājumu.

Reirs rosināja atbalstīt uzņēmēju organizāciju prasību, vienlaikus likumprojektā nosakot, ka kompensējamo izdevumu summa mēnesī nedrīkstēs pārsniegt 30 eiro. Ministri šo priekšlikumu atbalstīja.

0 Komentāru