8 komentāri

Viens no galvenajiem Latvijas ekonomikas izaicinājumiem šobrīd ir darba roku trūkums, un šobrīd vērojama tendence, ka algas attīstās straujāk nekā produktivitāte, – tā “900 sekundēm” apliecināja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Intervijā viņš pauda bažas par jauno nodokļu sistēmu, par to, kā tas ietekmēs Latvijas konkurētspēju. Latvijas Bankas prezidents norādīja, ka viens no galvenajiem pašmāju ekonomikas izaicinājumiem šobrīd ir darba spēka trūkums – šajā jomā Latvija zaudē savu konkurētspēju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Latvija ekonomika attīstās strauji un sāk trūkt darba roku. Atsevišķos valsts sektoros joprojām pieaug nodarbināto skaits, atraujot šos cilvēkus no privātā sektora. Tā rezultātā šiem cilvēkiem nākas paaugstināt savas algas un samazināt savu konkurētspēju. (..) Mūsu algas diemžēl attīstās straujāk nekā produktivitāte,” saka Rimšēvičs.

Viņš uzskata, ka ir jādomā par darbaspēka reformu, tomēr pirms ķerties pie viesstrādnieku ievešanas, jāpārliecinās, ka nav savu resursu un iespējas panākt, lai no Latvijas aizbraukušie atgrieztos atpakaļ.

Pēc Latvijas Bankas prezidenta domām, sarežģītākais laiks Latvijai būs 2020. gadā, kad sāksies ES struktūrfondu “atplūde”.

Intervija ar Ilmāru Rimšēviču

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl