“Rimi” un “Maxima” cīņa par vietu “Dominā” – vai ieguvēji būs pircēji?

3 komentāri

Tirdzniecības centra “Domina Shopping” telpas kļuvušas par divu lielāko tirdzniecības tīklu – “Rimi” un “Maxima” biznesa interešu nesaskaņu iemeslu. Uz kārts ir likts pārsvars konkurences cīņā, tāpēc pat konkurences padomes lēmumi tiek pārsūdzēti tiesā.

Pirms gada tirdzniecības centru “Domina Shopping” Ieriķu ielā pameta mazumtirgotājs “Prisma Latvija”. Līdz ar to, atbrīvojās tirdzniecības platības, uz kurām lūkojās divi lielākie mazumtirdzniecības tīkli – “Rimi” un “Maxima”. Konkurences padome veca tirgus izpēti, apkopojot apgrozījuma datus, tirdzniecības centru skaitu, kā arī “Rimi” un “Maxima” skaitu tajos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Skaidrīte Ābrama
Konkurences padomes priekšsēdētāja

Analīze tika veikta, izvērtējot, kas atrodas šajā ģeogrāfiskajā tirgū, kas ir 13 min brauciena attālumā ap Dominu. Tie ir 62 veikali, kuru platība virs 600m2 un sortiments virs 6 tūkstoši. No šiem 62 veikaliem 10 ir iepirkšanās centri, kuros atrodas 7 Rimi, bez tam arī šo 62 veikalu vidū 15 ir Rimi un 14 Maxima. Tātad kopā Rimi 23 un Maxima 14 – tas ir tas tirgus pārsvars.

Izvērtējot iespējamo ietekmi uz tirgu, Konkurences padome liedza “Rimi” slēgt nomas līgumu, bet atļāva to darīt otrai lielākajai veikalu ķēdei “Maxima”.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

TOP komentāri

 • Hmm
  +1 +1 0

  Hmm

  Un kāpēc tieši 13 minūšu attālumā? Vai tas bija Maximai izdevīgākais attālums, jo 14 minūšu brauciena attālumā jau ir čupa Maximu un lēmums būtu jāpieņem cits? Un ar ko braucot tās 13 minūtes skaitītas? Drīzāk izskatās, ka lietuvieši sapiķojuši vairāk...
 • moa
 • Anda Zahovska
  0 0 0

  Anda Zahovska

  Es neveeleetos redzeet nevienaa lielveikalaa Maxima veikalus.es vinus vispaar nekur neapmekleeju.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl