2 komentāri

Pagājušajā gadā Latvijas pašvaldības nekustamo īpašumu nodoklī (NĪN) no iedzīvotājiem papildus iekasēja aptuveni 35 miljonus eiro, un Rīga vien no šīs summas – 23 miljonus eiro, intervijā raidījumā “900 sekundes” norādīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola. Viņa akcentēja, ka pašvaldības NĪN iekasēšanā ne vienmēr uzvedas sociāli taisnīgi.

Patlaban Finanšu ministrija strādāja kopā ar Tieslietu ministriju un pašvaldībām, lai sakārtotu NĪN iekasēšanu. Reizniece-Ozola norādīja, ka piedāvājums ir iesaldēt kadastrālo vērtību pieaugumu, kas nozīmē, – tagad ir jāsakārto kadastra sistēmu, lai īpašumu kadastra vērtību atšķirības nebūtu tik ievērojamas, kā ir tagad. “Patlaban īpašumiem, kas atrodas uz vienas ielas, mēdz būt ļoti lielas kadastra vērtības atšķirības, kas ietekmē NĪN. Jāpārskata arī NĪN aprēķina formula, pārskatot zemes, ēkas un kadastra vērtības kopējo īpatsvaru,” sacīja finanšu ministre.

Tāpat viņa akcentēja pašvaldību atbildību NĪN apjoma aprēķinos.

Dana Reizniece-Ozola

Dana Reizniece-Ozola
Finanšu minstre

Svarīgi šobrīd ir saprast, ka pašvaldības ir tās, kas nosaka NĪN likmes. Tām ir dotas ļoti lielas pilnvaras piešķirt atvieglojumus no NĪN. Pašvaldībām būtu jābūt atbildīgākām NĪN piemērošanā.

Viņa arī minēja – pērn Latvijas pašvaldības nekustamo īpašumu nodoklī (NĪN) no iedzīvotājiem papildus iekasēja aptuveni 35 miljonus eiro, un Rīga vien no šīs summas – 23 miljonus eiro.

Dana Reizniece-Ozola

Dana Reizniece-Ozola
Finanšu ministre

Es domāju, šajos skaitļos slēpjas atslēga. Pašvaldības ne vienmēr sociāli taisnīgi izmanto sev dotās pilnvaras, un iekasē daudz vairāk nekā patiesībā vairāk.

TOP komentāri

 • Hm
  0 0 0

  Hm

  Pagaidīs 2 vus gadus kamēr vis pierims un varēs atkal prasīt bargo naudu par vienīgo īpašumu... Un pašvaldības? vērtēs pēc deguna, acīm to nodokļa likmi? vai pēc pazīšanās, blata?
 • Mazgadìgais
  0 0 0

  Mazgadìgais

  nabagi sranitie drosvien par neieplanoto naudu sev algas pacels

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl