Reirs: Domāju, ka nevienu budžetu nevar nosaukt par sociāli atbildīgu

2 komentāri

Valsts budžeta projekts gatavs iesniegšanai Saeimā. Valdība to sagatavojusi ar 0,3% lielu deficītu.

Izdevumi, kas tiek prognozēti 10 miljardu eiro apmērā, ir lielākā summa valsts vēsturē, un daudzas vajadzības budžeta projekts joprojām nespēs apmierināt.

Uz jautājuma zīmes ir turpmākais pedagogu algu kāpums. Šobrīd nozarē strādājošie var rēķināties ar zemākā sliekšņa pielikumu līdz 750 eiro, savukārt palielinājums līdz 790 eiro no nākamā gada septembra iespējams tikai tad, ja pieaug budžeta ieņēmumi.

Ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamo diferencēto minimumu nākamgad plānots celt līdz 300 eiro, garantēto minimālo ienākumu līdz 64 eiro, savukārt, minimālo algu nākamgad vēl necels. 500 eiro lielu minimālo algu valdība plāno tikai no aiznākamā gada.

Jau budžeta sastādīšanas gaitā, piemēram, tiesībsargs Juris Jansons to nodēvējis par tādu, kas nav sociāli atbildīgs. Finanšu ministrs Jānis Reirs (“Jaunā Vienotība”) tam piekrīt daļēji.

“Es domāju, ka nevienu budžetu nevar nosaukt par sociāli atbildīgu, bet tas, ka mērķis ir, un mēs risinām sociālas problēmas ar šo budžetu. Bet iespēju robežās,” norāda Reirs.

Plānots, ka Saeimā budžeta projekts tiks iesniegts pirmdien. Deputātiem plānotajās tēriņu pozīcijās vēl iespējams veikt izmaiņas.

2 komentāri