Komentāri

Jau šovasar mūsu elektrības rēķinos varētu parādīties atsevišķa ailīte – maksa par pieslēgumu. Uzņēmumam Sadales tīkls tas vajadzīgs, lai iegūtu naudu jaunu vadu vilkšanai, bet lielākie zaudētāji pie šādas kārtības būs tie, kuri elektrību tērē maz vai nemaz. Jāvārdu jaunajiem tarifiem gan vēl nav devis sabiedrisko pakalpojumu regulators, kurš atzīst – Sadales tīkla prasītie tarifu apjomi rada ļoti daudz jautājumu.

Elektrotīkli Latvijā ir veci, ar skubu jāsāk tos atjaunot, bet tam vajag naudu. Tāds īsumā ir arguments, ar kuru Sadales tīkls cenšas pārliecināt sabiedrību, ka jāievieš fiksēts ikmēneša maksājums par elektrības pieslēgumu. Vienlaikus uzņēmums piedāvā par 20% samazināt tarifu, ko patērētāji maksā par katru piegādāto elektrības kilovatstundu.

Foto

Tas nozīmē, ka, piemēram, dzīvoklī, kas mēnesī patērē vairāk nekā 150 kilovatstundu, ikmēneša rēķins kristos. Savukārt vietās, kur elektrība tiek tērēta ļoti maz, piemēram, mazdārziņos vai garāžu kooperatīvos, ikmēneša elektrības rēķini pieaugtu no dažiem centiem līdz pusotram eiro.

Jaunie tarifi uzņēmumam dotu vismaz 15 miljonus eiro papildu peļņas, tomēr, pirms skaitīt naudu, Sadales tīklam vispirms jāiegūst regulatora piekrišana. Regulators šodien rīkoja tarifu publisko apspriešanu, un uz to sanākušie bija noskaņoti kareivīgi. Piemēram, kāds aktīvists asi apstrīdēja vajadzību uzstādīt viedos elektrības skaitītājus.

Asi iebildumi radās arī uzņēmumiem, kuriem piedāvātie nosacījumi atšķiras no privātpersonām. Piemēram, Valmieras Stikla šķiedra aicina jaunos tarifus neapstiprināt.

Regulatora nostāja ir nogaidoša. No vienas puses, iecere par atsevišķu ikmēneša maksu par elektrības pieslēgumu esot loģiska, jo tieši pieslēguma uzturēšana, nevis elektrības piegāde, sadales tīklam radot lielākās izmaksas. Tomēr, no otras puses, konkrētie tarifu apjomi, kurus grib ieviest Sadales tīkls regulatoram, nešķiet pamatoti.

Sadales tīklu gan tas nav pamudinājis atteikties no plāniem. Ja izdosies regulatoru pārliecināt, jaunie tarifi varētu stāties spēkā šovasar. Ja nē, tarifu projektu nāksies pārstrādāt, un tas aizņems vēl ilgāku laiku.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl