Pūce: Purgailei nav pieredzes un zināšanu banku sistēmas uzraudzībā

2 komentāri
Pūce: Purgailei nav pieredzes un zināšanu banku sistēmas uzraudzībā
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Pēc divu politisko spēku iebildumiem valdība vēl nevirza Santu Purgaili apstiprināšanai Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājas amatā.

Ministri pēc asām diskusijām, dažbrīd paaugstinātos toņos, uz nedēļu atlika lemšanu par bankas “Citadele” valdes locekles Santas Purgailes virzīšanu FKTK priekšsēdētāja amatam.

Pret Purgailes virzīšanu apstiprināšanai Saeimā kategoriski iestājās “Attīstībai/Par!” ministri. Valdības sēdē vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”) atzina, ka pēc šī rīta tikšanās ar Purgaili politiskais spēks neesot guvis pārliecību, ka konkursa komisijai izdevies atrast atbilstošu kandidāti, ņemot vērā šī brīža aktuālo izaicinājumus īsā termiņā pabeigt tirgus sakārtošanu pēc “Moneyval” ziņojuma.

“Viņai nav pieredzes uzraudzības jomā ,un mūsu sarunas laikā mums arī neveidojās pārliecība. Skaidrs, ka visu var apgūt, visur var kļūt aizvien labāki, par to nav ne mazāko šaubu, un es esmu pārliecināts, ka kandidātei šādas personiskas spējas piemīt, bet mums diemžēl šobrīd tam laika attiecībā uz izaicinājumiem, kuriem priekšā ir FKTK,” teica Pūce.

Pret kandidātes virzīšanu iestājās arī Nacionālās apvienības ministrs, jo, tāpat kā “KPV LV” partija, nav paspējuši iepazīsties ar Purgailes redzējumu.

2 komentāri