Policija atklāj jaunas eiro viltošanas metodes

Komentāri

Pēdējos sešos mēnešos Latvijā atklātas 450 viltotas eiro naudaszīmes. Lai arī tas ir mazāk nekā pērnā gada izskaņā, tomēr šoreiz viltotājiem izdevies apritē iepludināt vairāk neīstas naudas nekā tad, kad tikko pievienojāmies eirozonai. Policija novērojusi arī jaunas viltošanas tendences.

Kopš Latvijas pievienošanās eirozonai, naudas viltotāji kopumā apgrozībā iepludinājuši nepilnus 80 000 eiro. Līdz vasarai šogad tie jau ir 20 000 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirmajos sešos mēnešos Latvijā kopumā atklātas viltotas 316 banknotes un 134 monētas. Latvijas Bankā norāda, ka šis nav augsts rādītājs un ka Baltijas valstis viltojumu izplatības antitopā atrodas pēdējās vietās. Vēl aizvien visvairāk Latvijā ienāk 50 un 20 eiro banknošu viltojumi, un visbiežāk viltojumu pēdas ved uz Itāliju. Tāda tendence ir arī visā eirozonā. Novembrī apgrozībā parādīsies jauna parauga 20 eiro banknotes, kurām pirmo reizi tiks iestrādāta drošības zīme – lodziņš.

Bankā zina teikt, ka Latvijā šādas latu banknotes nevienam nebija izdevies viltot. Turklāt, ja monētu viltojumus dažkārt izkaluši vietējie amatnieki, tad par vietējiem eirobanknošu viltojumiem ticamu ziņu neesot. Līdz šim neviens viltotājs Latvijā nav aizturēts, tikai viltotās naudas izplatītāji.

Visstraujāk eiro viltojumi Latvijā pieauga pērnā gada vasarā, kad melnajā tirgū sāka parādīties profesionāli izplatītāji. Tomēr salīdzinājumā ar pirmo pusgadu eirozonā, kad atklāja vairāk nekā 300 viltotas eiro naudaszīmes, šogad viltojumu ir vairāk.

Taču sīkāku informāciju policija pagaidām neatklāj, lai kādam no viltotājiem šādi nepasniegtu gatavu recepti naudas viltošanā. Latvijas Banka rezumē, ka kopumā visā eirozonā viltojumu skaits samazinās, un to skaidro ar pastiprinātām policijas aktivitātēm.

Skaties video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl