Pirmo reizi Latvijas vēsturē sagaidāms elektrības cenu kritums, sola ekonomikas ministre

1 komentārs

Pirmo reizi Latvijas vēsturē tiks piedzīvots elektrības cenu kritums – ar šādu paziņojumu piektdien klajā nāca ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola. Cik liels būs šis cenas samazinājums gala patērētājam, un kad tas notiks?

Pateicoties Lietuvas un Zviedrijas pūliņiem, ieguldot simtiem miljonus jaunajā energosistēmu starpsavienojumā NordBalt, arī Latvijai biržā elektrība kļūs par sešiem līdz astoņiem procentiem lētāka. Ar šo jaunumu, sakot, ka Latvijā pirmo reizi vēsturē kritīs elektrības cenas, šodien klajā nāca ekonomikas ministre.

Elektrības tirgotāju izrakstītie rēķini patērētājiem tik strauji nemazināsies, jo tie iekļauj ne vien elektroenerģiju, bet arī, piemēram, obligāto iepirkuma komponenti, sadali un pārvadi. Bijušā monopola Latvenergo klientu rēķini saruks par trīs līdz četriem procentiem. To paziņojusi Ekonomikas ministrija, bet pats tirgus līderis publiski par konkrētiem skaitļiem nerunā.

Tām mājsaimniecībām, kurām no nākamā gada būtu jāizdara izvēle, Latvenergo drīzumā nosūtīs individuālo sadarbības piedāvājumu.

Nepilnu gadu brīvajā elektrības tirgū kopumā darbojas jau pieci uzņēmumi – pēdējais no tiem Aeon Energy tirgū ienācis pavisam nesen. Trešais lielākais tirgus spēlētājs 220 Enerģija, kuram ir divarpus tūkstoši klientu, saka, ka tas cenas šogad jau samazinājis un tās salīdzinājumā ar pagājušā gada janvāri jau ir par 8 līdz 10% zemākas.

Varētu šķist, ka, publiski paziņojot par cenas samazināšanu, bijušais monopolists liek cenu samazināt arī pārējiem tirgotājiem. Tam nepiekrīt ekonomikas ministre.

Tikmēr tā dēvētie mazie tirgotāji, pie kuriem pārgājuši aptuveni 10 000 bijušo Latvenergo klientu, bažījas, ka patērētāji, sadzirdot bijušā monopolista paziņojumu par cenas samazinājumu, kļūs vēl kūtrāki, meklējot sev izdevīgāko piedāvājumu.

Skaties video:

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl