Pirmajā dienā valsts garantētajās atlīdzībās 378 “ABLV Bank” klientiem izmaksāti 5,9 miljoni eiro

2 komentāri
Pirmajā dienā valsts garantētajās atlīdzībās 378 “ABLV Bank” klientiem izmaksāti 5,9 miljoni eiro
REUTERS/LETA

Sestdien, 3. martā, līdz darba laika beigām valsts garantētā atlīdzība bija izmaksāta 378 “ABLV Bank” klientiem par kopējo summu 5,9 miljoni eiro, aģentūru LETA informēja bankas “Citadele” pārstāve Ieva Prauliņa.

Viņa norādīja, ka situācija “Citadeles” filiālēs pirmajā “ABLV Bank” klientu garantēto atlīdzību izmaksas dienā bijusi mierīga un rindas nav veidojušās. Arī aģentūra LETA novēroja, ka, piemēram, bankas filiālē “Laimdota” Rīgā, Krišjāņa Barona ielā, dienas vidū nekāda cilvēku drūzmēšanās nenotika.

Divās dienās “Citadeles” zvanu centrā saņemts arī vairāk nekā 1000 zvanu, kuru laikā cilvēki gan pieteikuši bankas apmeklējumu, gan arī interesējušies par valsts garantētās atlīdzības izmaksu kārtību. Lielākoties jautājumi esot bijuši no starptautiskajiem klientiem, kuri interesējušies, kādi dokumenti nepieciešami, kā arī vaicā, kā iespējams nokārtot vīzu braukšanai uz Latviju un citus ar atbraukšanu uz Latviju saistītus jautājumus. Simtiem cilvēku arī izmantojuši “Citadeles” ieteikto iespēju iepriekš pieteikties bankas filiāles apmeklējumam, lai vēlāk garantētās atlīdzības saņemšanai nebūtu jāstāv rindā.

Valsts garantētās atlīdzības izmaksas nodrošināšanā ir nodarbināti vairāk nekā 100 “Citadeles” darbinieki, kuri arī šajās brīvdienās strādā pastiprinātā režīmā, pastāstīja Prauliņa.

Viņa atgādināja, ka atlīdzības iespējams saņemt piecās “Citadeles” filiālēs – filiālē “Citadele” Rīgā, Republikas laukumā 2A, klientu apkalpošanas centrā “Skanste” Rīgā, Skanstes ielā 50, klientu apkalpošanas centrā “Mols” Rīgā, Krasta ielā 46, filiālē “Laimdota” Rīgē, Krišjāņa Barona ielā 20-1, kā arī Jūrmalas filiālē Jūrmalā, Jomas ielā 30. Šo filiāļu darba laiks arī svētdien, 4.martā, būs no plkst.10 līdz 19.

Tām personām, kas ir “Citadeles” klienti, uz filiāli nav jādodas, jo šie cilvēki naudas saņemšanu var pieteikt internetbankā. Pastāv arī iespēja doties uz jebkuru “Citadeles” filiāli, atvērt kontu šajā bankā, pieslēgt internetbanku un vēlāk internetbankā pieteikt garantēto atlīdzību, skaidroja Prauliņa.

Jau ziņots, ka banka “Citadele” sestdien “ABLV Bank” klientiem sāka izmaksāt garantētās atlīdzības. To izmaksa turpināsies arī svētdien.

2 komentāri