6 komentāri

Zemo piena iepirkuma cenu dēļ daudzas zemnieku saimniecības pārprofilējas, bet  citas piena krīze ir novedusi pat līdz bankrotam.  

Lauksaimnieku organizāciju informācija liecina, ka vairāk nekā 200 zemnieku saimniecības šogad ir nolēmušas piena ražošanai pielikt punktu. Visbiežāk piensaimnieki, pārorientējas uz gaļas lopu audzēšanu vai graudkopību.

“Mūsu aptaujas rezultāti rāda, ka 70% saimniecības, kas pārtraukušas šo biznesu ir to izlēmušas darīt dēļ ekonomiskā neizdevīguma, piena cenas straujais kritums un ienākumu zudums lika saimniecībām vai nu pārorientēties vai vispār atdot zemi radiniekiem,” teic Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis.

Tiesa, šobrīd Latvijā piensaimniekiem ir parādījusies neliela cerība – piena iepirkumu cena sākusi augt un tas esot saistīts ar liela pārstrādes uzņēmuma atvēršanu Polijā. Bet plašāk par to stāstīsim ziņās astoņos.

Video

TOP komentāri

 • ražotājs
  +2 +2 0

  ražotājs

  Likumi tādi izdomāti ,ka var mierīgi ražotājam nesamaksāt [man Bauskas piens nesamaksāja 21 tūkst. latu ,tagad Trikāta 11tūkst eiro] Un neko nevar izdarīt Tātad pie varas esošie izdomājot tādus likumus,vienkārši ir Laupītāji.
 • sāpe
  +3 +2 -1

  sāpe

  Nesaprotu uz kāda pamata veikali cels?Viņiem cenas nekrita kad mums atmeta nieka grašus.Izmeta dažas akcijas.Pāris centus pieliek un šie jau rosās,nedod dievs nabadziņiem nepelnīti augļi grib samazināties.Un vispār zemkopības ministrs varētu tiem zemniekiem kuriem ,Latvijas piens nesamaksāja.sākt maksāt.Jau otrais gads,bet kā tā naudiņa noderētu,jo galu galā tā ir mūsu nauda,nevis kaut kāda eiropas nauda.Visi tik klusi,šķiet lieliem ir samaksāts,bet mazos kā vienmēr krāpj.Sieri apēsti,bet naudas nav.Un ražot taču turpina ar Trikātas zīmolu.Ne piena nauda,ne paju nauda.Ak tauta kā tu tieci krāpta.Visi ražo un nemaz nejūtas parādā.Likvidējas un turpina zem cita nosaukuma.Tā notiek tikai Latvijā.
 • Aigars Lankovskis
  +2 +2 0

  Aigars Lankovskis

  Interesanti gan,paris dienas atpakal bija zina celsoties cenas veikalos piena produktiem.Tas jau pec vienkarsas mahinacijas izskatas no visiem iesaistitajiem un pasa gala mulki,kas pirks to veikala pa dargo cenu atkal.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl