Komentāri
Piensaimniekiem drīzumā kompensēs sankciju zaudējumus
FOTO: LETA ()

Jau pēc nedēļas Latvijas piena lopkopji sāks saņemt valsts piešķirtās kompensācijas Krievijas ieviestā embargo tiešo un netiešo seku dēļ. Atbalstu kopumā saņems nepilni deviņi tūkstoši lauksaimnieki.

Par katru govi lauksaimniekiem piešķirs vienu fiksētu summu – vai nu 46 vai 49 eiro, kas tiks precizēts pirmdien.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Šī būs vienīgā tik tieša un ātra skaidras naudas injekcija piena nozarē, jo Eiropas Savienības zemkopības ministru ārkārtas sanāksmē vakar Briselē nelēma par finansiālu kompensāciju došanu piena ražotājiem, tā LNT Ziņām saka zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.
Briselē pieņemti vien tirgus regulējošie pasākumi, tostarp produktu intervence un jaunu tirgu apgūšana.

Sliktā ziņa Latvijas piensaimniekiem ir neuzklausītais Latvijas lūgums pilnībā atcelt soda naudu piemērošanu par piena kvotu pārsniegšanu pēdējā kvotas gadā. Briselē par lielākajiem Krievijas embargo cietējiem uzskata dārzeņu audzētājus, nevis piensaimniekus. Tāpēc Eiropas Komisija tomēr finansiāli sodīs piensaimniekus kā līdz šim, un kvītis par to nomaksu ļoti daudzi zemnieki varētu sākt saņemt jaunajā gadā.

Tomēr situācija Latvijā būs sevišķi saspringta, jo par katru kvotu pārsniegušo litru piena sods būs 29 eiro centi, kamēr piena litra pašizmaksa ir 25 centi. Šajā sakarā govju ganāmpulku īpašnieku pēdējo dienu laikā sacelto kņadu par fermu darbinieku atlaišanu Zemkopības ministrs sauc par vienkāršu ažiotāžu. Pēc J. Dūklava teiktā, pēc līgumu pārslēgšanas septembra sākumā starp piensaimniekiem un piena pārstrādes uzņēmumiem jaunajās piena iepirkuma cenās neesot vērojams saimniecību dzīvotspēju apdraudošs kritums.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl