Komentāri

Piensaimnieki pamatīgi uztraukušies, ka aizkavējusies solītā Eiropas Savienības (ES) palīdzība Krievijas noteiktā pārtikas embargo radīto zaudējumu segšanai. Piena iepirkuma cena nokritusies zem pašizmaksas un izdzīvot ir ļoti grūti.

Sliktākā scenārija gadījumā, var nākties ķerties klāt ganāmpulku samazināšanai. Lopkopji gan cerības nav atmetuši, tāpēc vērsušies pie amatpersonām ar lūgumu naudas izmaksas procesus Briselē pasteidzināt. Šodien viņi devās pie prezidenta Andra Bērziņa.

Lai spriestu par nozares problēmām pie prezidenta kopā ar piensaimniekiem bija devies arī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs. Vairāk nekā stundu garās tikšanās laikā puses bija vienisprātis, ka piensaimniekiem jāpalīdz nekavējoties. Prezidents pauda apņēmību šo jautājumu dienaskārtībā celt vēl šonedēļ gaidāmajās ES amatpersonu sarunās.

Lai nozare izdzīvotu, zemnieki Briselei pieprasa Krievijas sankciju skartajām saimniecībām izmaksāt 67 eiro par vienu govi. Ja šī nauda nebūs, var piepildīties sliktākais scenārijs.

Pienu ražojošās saimniecības neslēpj, ka kopš septembra, kad piena iepirkumu cenu samazinājās zem pašizmaksas, to ienākumi samazinājušies pat vairāk nekā par trešo daļu. Šobrīd jādzīvo no iekrājumiem.

Zemkopības ministrs gan pauž pārliecību, ka piensaimnieki var rēķināties arī ar Eiropas naudu.

Neoficiāla informācija, ka Eiropas Komisija (EK) Baltijas reģionam un Somijai plāno piešķirt 20 miljonus eiro. Naudu ieskaitīt vēl šogad viesojoties Rīgā apsolīja iepriekšējais Eiropas lauksaimniecības komisārs Dačans Čološs.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl