Komentāri

Strauji pieaugusi iedzīvotāju interese par hipotekārajiem kredītiem – pēc aizdevuma bankās vēršas līdz pat divām reizēm vairāk cilvēku. Taču tuvojoties laikam, kad stāsies spēkā tā dēvētais ”nolikto atslēgu” princips, vairums banku kļuvušas piesardzīgākas.

Swedbank pārstāvji norāda, ka nākas krietni nopūlēties, lai viņi paspētu izskatīt visus hipotekāro kredītu pieteikumus.

”Es pat teiktu, ka tā interese ir būtiski pieaugusi, pat vairāk nekā divas reizes un tie, kuri jau ir atraduši mājokli vēl steidz to noformēt,” atzīst Swedbank privātpersonu finansēšanas daļas vadītājs Ainars Balcers.

Iedzīvotāju steiga skaidrojama ar to, ka nākamgad stāsies spēkā tā dēvētais nolikto atslēgu princips. Bankām tas nozīmēs uzņemties papildu riskus, līdz ar to strauji pieaugs pirmās iemaksas apmērs.

Arī Nordea bankā klientu aktivitāte aizvadītajās trijās nedēļas ir par aptuveni trešdaļu pieaugusi. Tomēr bankās izsniegto kredītu skaits pat samazinās, kredītu devēji nesteidz līdzi kredītu ņēmējiem.

Nordea atšķirībā no citām bankām hipotekāro kredītu piešķiršanas noteikumus vēl nav mainījusi. Savukārt Swedbank un SEB Bank strādā jau ar jauniem nosacījumiem, kas ir ar paaugstinātu pirmo iemaksu.

SEB bankā  interese par kredītiem atšķirībā no citām bankām jau ir krietni sarukusi. Tas ir ieviestās 30% pirmās iemaksas dēļ. Bankas nemaz negaidot jauno gadu jau pāriet uz krietni piesardzīgāku kreditēšanu.

SEB bankā izsniegto kredītu skaits sarucis uz pusi. Banku eksperti vienbalsīgi apgalvo, ka nolikto atslēgu princips jau tā nīkulīgo nekustamo īpašumu tirgu sabremzēs vēl pamatīgāk.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl