Pētījumu uzņēmums: Esošie ceļošanas ierobežojumi neatbilst reālajai situācijai un bieži neveicina Covid izplatības kritumu

2 komentāri
Pētījumu uzņēmums: Esošie ceļošanas ierobežojumi neatbilst reālajai situācijai un bieži neveicina Covid izplatības kritumu
PAULA ČURKSTE, LETA

Daļa pašlaik spēkā esošo ceļošanas ierobežojumu lielā mērā ietekmējas no vēsturiskās pieredzes, nevis reālās situācijas, un bieži nemaz neveicina vīrusa izplatības kritumu, secināts pētījumu uzņēmumā “Oxford Research Baltics”.

Latvijas Aviācijas asociācijā informēja, ka saskaņā ar pētījumu uzņēmuma “Oxford Research Baltics” veiktajiem secinājumiem, ka daļa no pašlaik spēkā esošajiem ceļošanas ierobežojumiem lielā mērā ietekmējas no vēsturiskās pieredzes, nevis reālās situācijas, nodarot aviācijas nozarei un tautsaimniecībai kopumā būtiskus zaudējumus, kas bieži nemaz neveicina vīrusa izplatības samazināšanos.

“Oxford Research Baltics” valdes priekšsēdētājs Aivars Timofejevs

“Lai aviācijas nozare spētu atjaunoties un pasažieri, kuriem ir nepieciešams doties uz ārzemēm, var plānot savus ceļojumus, ir būtiski, lai ierobežojumiem, atbilstoši citu Eiropas Savienības valstu praksei, tiek noteikti konkrēti kritēriji un termiņi, līdz kuriem tie ir spēkā. Valdībai, izstrādājot detalizētāku pārskatu par ierobežojumu atcelšanu, būtiski ir ņemt vērā ne tikai vīrusa izplatību galamērķī, bet arī ieviestos drošības pasākumus un to ievērošanu.”

Latvijas Aviācijas asociācijas valdes loceklis Artūrs Kokars akcentē, ka asociācija iesaistās un atbalsta vīrusa ierobežošanu un stingri seko līdzi nepieciešamajām prasībām. Vienlaikus ir svarīgi vērtēt, vai atsevišķi ierobežojumi patiesi ir adekvāti un vajadzīgi. Proti, ierobežojumu noteikšanā nevajadzētu ignorēt to, ka aviācija ir globāla, starptautiska nozare un ka arī Latvijas aviācijas nozare konkurē starptautiskos brīvas konkurences apstākļos.

Latvijas Aviācijas asociācijas valdes loceklis Artūrs Kokars

“Latvijai ir jārisina jautājums par lidojumu atvēršanu uz atsevišķiem populārākajiem trešo valstu galamērķiem, ievērojot, ka uz tiem bez problēmām iespējams ceļot no Lietuvas un Igaunijas. Pētījums apliecina, ka kontrolēti pārvadājumi uz atsevišķiem populārākajiem trešo valstu galamērķiem var pat veicināt sabiedrības veselības drošību. Slēgta gaisa satiksme, bet atvērtas sauszemes robežas faktiski neierobežo trešo valstu iedzīvotāju nonākšanu Latvijā.”

Latvijas Aviācijas asociācijā atgādina, ka saskaņā ar pieejamo statistiku 2020. gada pēdējā ceturksnī, kad vīrusa izplatība Latvijā un Eiropā ievērojami pieauga, ar aviāciju Latvijā tika ievesti vidēji vien seši Covid-19 pozitīvi pasažieri nedēļā, kamēr valstī reģistrēto jauno inficēšanās gadījumu skaits bieži pārsniedza 1 000.

Pēc Latvijas Aviācijas asociācijas pasūtījuma “Oxford Research Baltics” veiktā pētījuma prezentācija pieejama šeit.

Lasi vēl: Linkaits pauž cerību, ka aviācijas nozarei tuvākajos gados vēlreiz valsts atbalsts nebūs jāsniedz

2 komentāri