Pētījums: Krīze daudziem Latvijā nav bijusi veiksmes stāsts

Komentāri

Daudziem Latvijas iedzīvotājiem pārdzīvotā krīze nav bijis veiksmes stāsts, turklāt liela daļa uzskata, ka tās laikā sabiedrība nav saliedējusies, bet gluži otrādi – plaisa starp dažādiem sociālajiem slāņiem kļuvusi lielāka, liecina jaunākais sociologu pētījums.

Ekonomisti un sociologi Rīgas Stradiņa universitātes zinātniskā projekta gaitā izanalizējuši nesen Latvijā piedzīvoto krīzi no iedzīvotāju skatupunkta.

Lai arī varētu domāt, ka krīze Latvijas sabiedrību ir saliedējusi, liela daļa iedzīvotāju norādījuši, ka uzskata, – krīzes laikā tikai palielinājusies plaisa starp valdošo eliti un iedzīvotājiem. Aptuveni 70% cilvēku savās atbildēs akcentēja, ka krīze nav vienādi skārusi visus un ka bagātie un valdošie ir vieglāk izgājuši no krīzes, raidījumā 900 sekundes stāstīja socioloģe Ritma Rungule.

Viena ceturtdaļa Latvijas iedzīvotāju norādījuši, ka krīze ir pilnībā mainījusi viņu dzīvi, savukārt puse iedzīvotāju uzskata, ka krīze ir ietekmējusi viņu dzīvi. Tikmēr viena piektdaļa iedzīvotāju uzskata, ka krīze viņu dzīvi būtiski nav ietekmējusi.

Pētījumu veica aģentūra SKDS, un tajā tika aptaujāti tūkstoš Latvijas iedzīvotāju, kas reprezentē Latvijas sabiedrību.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl