Pētījums: Iedzīvotāji ir pārlieku optimistiski par finansēm vecumdienās

3 komentāri

Latvijas iedzīvotāji vēlas 1000 eiro lielu pensiju un pensionēties vēl pirms 60 gadu vecuma sasniegšanas. Nule veikta aptauja liecina, ka noskaņojums par finansiālo stāvokli vecumdienās Latvijas iedzīvotāju vidū aizvien uzlabojas.

Tomēr vēlmes no īstenības daudziem, visticamāk, pamatīgi atšķirsies un nāksies secināt, ka optimisms bijis pārspīlēts. Iespēju noskaidrot savas nākotnē gaidāmās pensijas apmēru nav izmantojusi vairāk nekā puse iedzīvotāju.

Redzējums par vecumdienām dažādām paaudzēm ievērojami atšķiras – kamēr gados jaunie uzskata, ka pensijas gados baudīs dzīvi, aptaujātie pusmūža vecuma iedzīvotāji ir pesimistiskāki un pieļauj, ka dzīvos pieticīgi.

Pētījums liecina, ka kopumā Latvijas iedzīvotāju noskaņojums par savām finansēm vecumdienās ir pārlieku optimistisks, kam galvenais iemesls ir ekonomiskās situācijas uzlabošanās.

“Šobrīd vidējā pensija Latvijā ir 320 eiro, savukārt no mūsu pētījuma ir secināts, ka iedzīvotāji gribētu, aizejot pensijā, saņemt aptuveni 1000 eiro, tātad – 3 reizes lielāku naudas summu. Un mūsu pārrēķini rāda, ka valsts pensija varētu būt aptuveni puse no pirmspensijas ienākumiem. Tad ir jautājums, kur radīsies šī te otra puse,” uzsver “Swedbank” Apdrošināšanas un investīciju vadītājs Kristaps Kopštāls.

Baņķieri ir viensiprātis, ka vienīgā iespēja piepildīt sapni par finansiāli nodrošinātām vecumdienām ir uzkrājumi. Pēdējos gados ievērojami pieaugušas iedzīvotāju iemaksas 3. līmenī. Aizvien samazinās tādu cilvēku skaits, kas pensiju sistēmai netic.

Trešdaļa aptaujāto atzinuši, ka par vēlamo pensijas vecumu uzskata no 56 līdz 61 gadu vecumu. Trešdaļa repondentu arī atzinuši, ka pensijas gados plāno turpināt strādāt sava prieka pēc. Katrs ceturtais no aptaujātajiem cer, ka pensijas gados viņus finansiāli atbalstīs bērni.

Iedzīvotāju interese par gaidāmo pensiju gan kopumā ir zema. Tās apmēru var apskatīt portālā “latvija.lv”.

TOP komentāri

 • he he
 • Es esmu skaists cilvēks
  0 0 0

  Es esmu skaists cilvēks

  Atkal kāda banka snaikstās gar iedzīvotāju maciņiem. Iedod savu maciņu, lai vecumdienās dzīvotu labi. Ha ha ha. Naivo un lētticīgo muļķošana.
 • S
  0 0 0

  S

  Uz kaut ko taču ir jācer.Lielākai daļai tautas jau nav iespēju no algas ko iekrāt, jo nav iespēju strādāt pamatdarbā, vel būt konsultantiem par 3000 mēnesī, padomju un valžu locekļiem par vēl 2000.Tas tik dažām izcilībām.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl