Komentāri

Pašvaldības ļoti aktīvi nodarbojas ar uzņēmējdarbību un ne vienmēr tajās jomās, kur tas būtu nepieciešams, tādējādi kropļojot konkurenci, LNT raidījumam “900 sekundes” intervijā norādīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Endziņš skaidro, ka pašvaldību darbība uzņēmējdarbībā pieļaujama situācijās, kad tiek konstatēta tā dēvētā “tirgus kļūda”, proti, uz vietas nav pieejama kāda prece vai pakalpojums. Otra situācija, kurā pieļaujama darbošanās uzņēmējdarbībā, – ir kāds stratēģisks aktīvs, kurš jāpatur publiskā sektora pārvaldībā.

Jānis Endziņš

Jānis Endziņš
LTRK valdes priekšsēdētājs

Problēma ir tā, ka šīs normas tiek piemērotas pārāk brīvi. Ja mēs skatāmies uz to spektru pakalpojumiem un precēm, ko pašvaldības piedāvā, – pašvaldības ir konstatējušas, ka ir tirgus kļūda, ka nav Ziemassvētku eglītes, nevar dabūt putnu būrīšus un zārkus.

Vienlaikus Endziņš aicina pašvaldības informēt LTRK vai kādu citu uzņēmumu organizāciju par reģionā iztrūkstošajām precēm un pakalpojumiem.

Jānis Endziņš

Jānis Endziņš
LTRK valdes priekšsēdētājs

Ziņojiet LTRK vai citām uzņēmēju organizācijām, mums tīkls ir liels, izsūtīsim saviem biedriem informāciju. Esmu pārliecināts, ka piegādās gan putnu būrīšus, gan Ziemassvētku eglītes.

 

Pētījumu centra SKDS veiktā aptauja liecina, ka 47% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju domā, ka labāk uzņēmumus pārvalda privātais sektors, taču 18% uzskata, ka pašvaldības. Kopumā 58% aptaujāto iedzīvotāju uzskata, ka pašvaldības uzņēmumos pastāv korupcijas riski.

Lasi vēl